Běh pro život také letos pomůže dětem s rakovinou - Charita - Český Metropol

Charita

Běh pro život také letos pomůže dětem s rakovinou

Ikona

14. dubna 2010, 09.40 | ČESKÁ REPUBLIKA | Každým rokem v Česku přibude 350 dětí s rakovinovým onemocněním, 83 procent dětí s touto diagnózou se sice daří vyléčit, asi 60 dětí ale každoročně umírá. Na pomoc dětem s tímto onemocněním se opět zaměřuje letošní ročník Běhu pro život organizovaný společností Tesco. Vloni se na zajištění domácí péče pro onkologicky nemocné děti vybraly dva miliony korun, letos si sbírka klade za cíl získat miliony tři.

 

Běžecká série Tesco Běh pro život startuje v Plzni 29. května a předává štafetu do Brna 5. června, Ostravy 12. června a Pardubic 19. června. Běh vyvrcholí v Praze 11. září, kde bude součástí běžecké události Tesco Grand Prix Praha 2010.

Do Tesco Běhu pro život se může bez rozdílu věku či fyzické kondice zapojit kdokoliv. Zúčastnit se mohou i celé rodiny s dětmi, s kočárkem nebo čtyřnohým přítelem. Čtyřkilometrovou trasu tedy stačí zdolat libovolným způsobem, ať už během či volným krokem. Zároveň účastníci běhu podpoří Nadační fond dětské onkologie Krtek příspěvkem, jehož minimální výše pro dospělé je 150 Kč.

Pomoci dětem nemocným rakovinou lze také zasláním finančního příspěvku na účet nadačního fondu Krtek (27-858 232 0237/0100) či prostřednictvím dárcovské SMS na číslo 87 777. Dále je možné dětem pomoci založením vlastního profilu na www.behprozivot.cz a oslovením svých přátel, aby vám pomohli podpořit akci vyšší částkou.

V neposlední řadě se dá přispět také zakoupením originálních modrých tkaniček, které budou k dostání ve všech obchodech Tesco a v jednotlivých místech konání dobročinných běhů za 50 Kč.

Peníze z Běhu pro život budou použity na zlepšování diagnostiky nádorových onemocnění a cílenou léčbu podle individuálního rizika konkrétního nemocného dítěte. Dále pomohou zajistit výzkum v oblasti podpůrné péče, který si klade za cíl minimalizovat nežádoucí účinky léčby a zlepšit kvalitu života dětí po vyléčení. Peníze také pomohou dětem dostat se do akademických klinických studií léků.

Tématické zařazení:

 » Charita