Hvězdy nazpívaly pro Haiti novou verzi "We Are The World" - Charita - Český Metropol

Charita

Hvězdy nazpívaly pro Haiti novou verzi "We Are The World"

Ikona

2. února 2010, 15.52 | HOLLYWOOD | Desítky zpěváků, rapperů a herců se setkaly v nahrávacím studiu v Hollywoodu, aby nazpívaly novou verzi písně "We Are The World" pro oběti ničivého zemětřesení na Haiti. Informuje o tom v úterý agentura Reuters. "Každý nechal svoje ego za dveřmi a panuje tady úžasná spolupráce," popsal atmosféru během pondělního nahrávání tenorista Josh Groban.

 

"Jako celebrity jsme si navzájem fanoušky, vyměňujeme si autogramy a telefonní čísla," řekla zpěvačka Natalie Coleová.

Před pětadvaceti lety tuto písničku nazpívali Michael Jackson, Lionel Richie, Steve Vonder, Diana Rossová či Bruce Springsteen pro oběti hladomoru v Africe. Nikdo z původních zpěváků se však k nové verzi pro Haiti nepřipojil.

Nová verze skladby se nahrávala ve stejném studiu v Hollywoodu jako před lety a na "inspirativní hudební chaos" opět dohlížel producent Quincy Jones se spoluautorem skladby Lionelem Richiem.

Do projektu na pomoc Haiti se zapojilo sedm desítek zpěváků - například Barbra Streisandová, která se chopila partu Diany Rossové, a Celine Dionová.

Teprve patnáctiletý kanadský zpěvák Justin Bieber nově nazpíval části přímo Lionela Richieho. Jako kořist z natáčení si mladý Bieber odnesl telefonní číslo na zpěvačku skupiny Pussycat Dolls Nicole Scherzingerové, které mu daroval r&b zpěvák Akon.

Sólově zazpíval rovněž kytarový virtuóz Carlos Santana a na nahrávání se objevili také dva členové kapely Beach Boys Brian Wilson a Al Jardine, kteří se však vzájemně ignorovali.

Ke starším ostříleným muzikantům se přidaly i mladší hudební hvězdy jako například Snoop Dogg, Lil Wayne, Kayne West či členové skupiny Black Eyed Peas.

"Hip hop je pro mnoho lidí na světě v současné době stejný fenomén jako býval rock´n´roll," vysvětloval Quincy Jones, proč hudebníky jako jsou Bruce Springsteen, Bob Dylan či Paul Simon nahradila "nová krev".

Na nahrávání se však nepodařilo nalákat všechny, koho tvůrci projektu oslovili. Podle jednoho z organizátorů Randyho Phillipse je největším zklamáním absence zpěvaček Beyonce a Lady Gaga.

Není to však jediný podobný hudební projekt na pomoc Haiti. V úterý se internet rozšířil nová verze hitu kapely REM "Evreybody Hurts", který pro Haiti přezpívala Mariah Carey s rockerem Jon Bon Jovim, Susan Byolovou a zpěvákem Robbie Williamsem.

Song bude od neděle ke stažení na internetu a od začátku příštího týdne bude také k dostání v obchodech.

Pro oběti zemětřesení na Haiti v něm také zpívají Rod Stewart, Michael Buble, Kylie Minogueová či Cheryl Coleová.

Zemětřesení o síle sedmi stupňů Richterovy škály zasáhlo Haiti 12. ledna. Byly to nejsilnější otřesy v oblasti za posledních 200 let. Vláda potvrdila téměř 170 000 mrtvých. Konečný počet obětí podle ní může být přesáhnout 200 000.

Tématické zařazení:

 » Charita