Modelka Gisele Bündchenová věnovala na pomoc Haiti 1,5 milionu dolarů - Charita - Český Metropol

Charita

Modelka Gisele Bündchenová věnovala na pomoc Haiti 1,5 milionu dolarů

Ikona

16. ledna 2010, 14.44 | LOS ANGELES | Brazilská modelka Gisele Bündchenová věnovala na pomoc lidem, které zasáhlo ničivé zemětřesení na Haiti, 1,5 milionu amerických dolarů. Informoval o tom v sobotu server Contactmusic.com. "Cítím s lidmi, které zasáhla katastrofa na Haiti. Je důležité, abychom se v této těžké době sešli a snažili se jakýmkoli způsobem pomoci lidem, kteří to potřebují," uvedla Bündchenová ve svém oficiálním prohlášení.

 

K Bündchenové se také připojili herci Brad Pitt a Angelina Jolie, kteří společně věnovali jeden milion dolarů a stejnou částku na Haiti zaslal i herec George Clooney.

Muzikant Wyclef Jean, který z Haiti pochází, se snaží lidem postiženým zemětřesením pomoci prostřednictvím své nadace Yele a mezi dárce se také připojila popová zpěvačka Madonna, která věnovala na humanitární pomoc 250 tisíc amerických dolarů. "Moje modlitby jsou s lidmi z Haiti. Nedovedu si vůbec představit tu hroznou bolest a utrpení, které zažívají," řekla Madonna, která finanční podporu odeslala na konto organizace Partners in Health, která patří mezi dlouhodobé poskytovatele zdravotní péče na Haiti. Madonna zároveň vyzvala všechny své přátele a fanoušky z celého světa, aby podpořili zemětřesením postižené Haiti.

Modelka a příležitostná herečka Gisele Bündchenová se narodila 20. července v roce 1980 v brazilském Rio Grande do Sul. S výdělkem 33 milionů amerických dolarů se stala nejlépe placenou světovou modelkou roku 2007. Byla zapsána i do Guinnessovy knihy rekordů jako vůbec nejbohatší světová topmodelka. Pravidelně se účastní módních týdnů v New Yorku, Paříži a Londýně. Objevila se na titulní straně magazínů Harper's Bazaar, Elle, Allure, Vogue, Rolling Stones, Esquire nebo Marie Claire. V roce 2001 a 2006 nafotila proslulý kalendář Pirelli. V minulosti žila s americkým hercem Leonardem DiCapriem.

V současné době je provdaná za hráče amerického fotbalu, Toma Bradyho, kterému v prosinci 2009 porodila syna.

Tématické zařazení:

 » Charita