Zdeněk Piškula podpoří charitativní projekt Světluška a bude moderovat benefiční večer Světlo pro Světlušku - Charita - Český Metropol

Charita

Zdeněk Piškula podpoří charitativní projekt Světluška a bude moderovat benefiční večer Světlo pro Světlušku

zdroj: 2media.cz

Praha | Talentovaný herec Zdeněk Piškula stane v sobotu 21. října od 21:15 po boku moderátorky Lucie Výborné jako spolumoderátor třináctého benefičního večera Světlo pro Světlušku. Slavnostní událost se uskuteční...

 

v kostele sv. Anny (Pražská křižovatka) na Starém Městě v Praze.
Letošní charitativní večer se ponese v duchu čar a kouzel a Zdeněk Piškula bude diváky seznamovat s tím, jak mohou i oni prostřednictvím jednoduchých zaklínadel v podobě odeslané DMS či daru do call centra pomoci nevidomým. 
„Koncert pro Světlušku bude tak trochu kouzelnický. Jsem z moderování koncertu docela nervózní, protože budu poprvé moderovat živě do televize. Navíc to buď uděláme dobře a přijde hodně dárcovských DMS, a tím pádem splníme účel, nebo to lidé budou v půlce přepínat, což nechceme! Momentálně dokončujeme scénář a dolaďujeme poslední drobnosti,“ říká Zdeněk Piškula.
V průběhu večera budou odvysílány unikátní reportáže na téma „DEN POTMĚ“. Moderátor večera Zdeněk Piškula v něm přijal výzvu v podobě hraní fotbalu potmě, vedle něj se o svůj zážitek po boku nevidomých podělí lyžař Ondřej Bank či herečka Dana Batulková. „Možnost vyzkoušet si fotbal jako nevidomý byla zajímavým zážitkem a zkušeností. Tři hodiny jsem měl zavázané oči a učil jsem se hrát nevidomý fotbal,“ popisuje Zdeněk Piškula.
V den koncertupodpoří Světlušku a nevidomé i řada dalších osobností - Anna K, Lenny, Marek Ztracený, Ewa Farna, David Stypka, Petr Malásek, Mirai, Tokhi, kvintet Martiny Bačové, Kühnův dětský sbor a nadaní nevidomí umělci i sportovci. „Slavnostním večerem vyvrcholí již 15. ročník charitativního projektu Světluška, v rámci kterého se dosud rozdělilo na přímou pomoc nevidomým více než 130 milionů korun. Tento večer je také poděkováním všem, kdo Světlušce pomáhají,“ říká Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který sbírkový projekt Světluška organizuje. Benefiční večer Světlo pro Světlušku odvysílá v přímém přenosu ČT1, Český rozhlas Dvojka, Radiožurnál a regionální stanice Českého rozhlasu.

Zdroj: Michaela Rozšafná

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Charita  

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

30.2%

 

Ne

25.8%

 

Je mi to jedno

21.4%

 

Nemám k tomu dost informací

22.6%