Zaskákat si přišlo na pět stovek žáků - Charita - Český Metropol

Charita

Zaskákat si přišlo na pět stovek žáků

zdroj: Tomáš Rek

Ústí nad Labem | I za nepříznivého počasí dorazilo podpořit Světový den srdce na Kostelní náměstí v Ústí na pět set žáků z jedenácti ústeckých základních škol. Skákáním přes švihadlo podpořila akci i primátorka...

 

Ústí Věra Nechybová a zakladatelka Nadačního fondu Energie pomáhá Lenka Graf. 
 
V průběhu celého dne se u švihadel vystřídají známé tváře v čele s kapelou Lunetic, youtubeři, boxeři Lukáš Konečný a Fabiana Bytygi, jezdec bike trialu Tomáš Eibl ale i veřejnost. Dopolední program byl věnován především dětem, školám a školkám.
 
Projekt Skákejme pro zdravé srdce uspořádal Nadační fond Energie pomáhá ve spolupráci se společností Centropol Energy. Den plný zábavy sleduje i vyšší cíle. Organizátoři chtějí, aby děti byly pohybově aktivnější, vnímavější ke svému okolí a chtěly se dozvědět více o trápeních svých nemocných kamarádů. Díky Centropolu má akce i jasný hmatatelný výsledek -  stacionární defibrilátor. Přístroj v hodnotě několika desítek tisíc korun nechá fond, po dohodě s odborníky, umístit tam, kam by vozidlo záchranné služby nemuselo dorazit včas. „Jsme připraveni podpořit každou smysluplnou akci Nadačního fondu Energie pomáhá. Toto je skvělý příklad projektu, do kterého se vyplatí energii i finanční prostředky investovat,“ říká Aleš Pospíšil, mluvčí společnosti Centropol.

Zdroj: Tomáš Rek

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Charita  

 » Kraje  » Ústecký