Lunetici zaskáčí v Ústí pro zdravá srdce - Charita - Český Metropol

Charita

Lunetici zaskáčí v Ústí pro zdravá srdce

zdroj: Centropol

Ústí nad Labem | Nebudou však sami. Přidá se k nim Lukáš Konečný, Fabiana Bytyqi, mistr světa ve footbagu Honza Weber nebo primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová. Spolu se žáky základních škol a...

 

všemi ostatními, kteří přijdou v pondělí 25. září na pilotní akci Skákejme pro zdravé srdce k Obchodnímu centru Forum v Ústí nad Labem, tak pomohou dobré věci. Od 9 hodin ráno je připraven bohatý program pro právě pro základní školy a odpoledne pak pro širokou veřejnost. K vidění budou sportovní exhibice ve skákání přes švihadla, vystoupení Jana Webera, biketrialovou show, pro mladé youtubery Veronika Spurná a Freemove.cz team s parkur show, ukázky záchrany života s defibrilátorem, workshopy a další doprovodný program se závěrečným koncertem skupiny Lunetic.
Akci podporují  Krajská zdravotní, a.s. - Masarykova nemocnice, Kardiologická klinika Fakulty zdravotnických studií UJEP a VZP Ústí nad Labem, které zde budou mít stánky s odborným personálem, kde si může veřejnost nechat změřit krevní tlak, BMI a hladinu cholesterolu v krvi. Projekt Skákejme pro zdravé srdce pořádá Nadační fond Energie pomáhá. „Chtěli bychom, aby naše děti byly pohybově aktivnější. Zároveň by bylo skvělé, kdyby byly i vnímavější ke svému okolí a chtěly se dozvědět více o trápeních svých nemocných kamarádů a snad jim umět i pomoci,“ vysvětluje Lenka Graf, zakladatelka a patronka Nadačního fondu Energie pomáhá a pokračuje: „Byli bychom rádi, kdyby se do projektu zapojilo co nejvíce základních škol z Ústí nad Labem, a proto jsme se rozhodli spolu s naším generálním partnerem, společností Centropol Energy, rozdat všem školákům v Ústí nad Labem přes 20 tisíc švihadel, aby si mohli společně s námi zaskákat. A to buď na akci samotné, nebo během školního roku ve školách v hodinách tělocviku, kde plánujeme s tímto netradičním projektem pokračovat. Během roku poté chceme navštěvovat školy a upozorňovat na nutnost prevence zdravého srdce a zdravý životní styl“.

Zdroj: Tomáš Rek

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 

 » Charita  

 » Kraje  » Ústecký  

 

Anketa

Chystáte se letos držet Suchej únor?

Ano! Abstinenci zdar!

29.6%

 

Ne! Abstinenci zmar!

22.4%

 

Ještě nevím

25.7%

 

Netuším co to je...

22.4%