„Vy rozhodujete, my pomáháme“ nejen grantový program. Proč stojí za to přihlásit se? - Charita - Český Metropol

Charita

„Vy rozhodujete, my pomáháme“ nejen grantový program. Proč stojí za to přihlásit se?

zdroj: Tesco

Praha | Nadační fond Tesco pořádá již třetím rokem grantový program na podporu lokálních komunit. Program je určený pro neziskové organizace z celé České republiky, které chtějí realizací veřejně prospěšného...

 

projektu přispět k rozvoji svého okolí a zlepšit kvalitu života ve své komunitě. V každém ročníku se na prodejnách představí 270 dobročinných projektů a zákazníci svým hlasováním rozhodují, které projekty získají finanční grant.  
Cílem samotného programu není pouze finanční podpora jednotlivých projektů, ale především možnost pro jednotlivé neziskové organizace se zviditelnit a upozornit širší okolí na svoji činnost. 
V průběhu hlasovaní na jednotlivých prodejnách mají organizace prostor přímo oslovit zákazníky a představit se jim. Získat tak mohou hlasy jednotlivých zákazníků, ale i nové podporovatele. Je to další cesta, jak rozvinout fundraising a získat nové dárce a sponzory. Podpora od veřejnosti může být i nefinančního charakteru a organizace zde mohou získat i dobrovolníky.
Pro mnohé neziskové organizace navíc přináší účast v programu i cenné zkušenosti v oblasti marketingu, externí komunikace, ale i vyplňování grantových žádostí. Pokud se nedostanou mezi tři prezentované projekty na prodejnách, mohou požádat o zpětnou vazbu, dostanou tak doporučení, co je třeba zlepšit a na co zaměřit u dalších žádostí.  
„Kromě rozdělení samotných finančních grantů pevně věříme, že takto postavený koncept jednak pomáhá neziskovým organizacím rozvíjet se v mnoha oblastech, a zároveň získat podporu své komunity, svého okolí, která nekončí vhozením žetonu do hlasovacího boxu,“ doplňuje Yana Pancheva, manažerka společenské odpovědnosti Tesco.

Zdroj: Tesco

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Charita  

 

Anketa

Chystáte se letos držet Suchej únor?

Ano! Abstinenci zdar!

30.1%

 

Ne! Abstinenci zmar!

22.2%

 

Ještě nevím

25.5%

 

Netuším co to je...

22.2%