Každá pomoc má velký význam – grantový program společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ - Charita - Český Metropol

Charita

Každá pomoc má velký význam – grantový program společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“

zdroj: Tesco

Praha | Nadační fond Tesco opět rozděluje 2 700 000 Kč a 90 vítězných projektů tak získá prostředky na zlepšení kvality života a udržitelného rozvoje v regionech celé České republiky. Aktuálně běží již třetí ročník...

 

grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme. V říjnu se na jednotlivých prodejnách představí 270 veřejně prospěšných projektů a zákazníci budou moci rozhodnout, které z nich získají grant ve výši 30 000 Kč.
Neziskové organizace přihlašují svůj projekt online a vybírají si Tesco prodejnu, která je nejblíže lokalitě, kde působí. V každém regionu jsou poté vybrané tři projekty k prezentaci na obchodech. Zákazníci v daném období dostávají za každý nákup hlasovací žeton a rozhodují, který projekt získá podporu. 
„Z minulých ročníků víme, že zákazníci velice oceňují přínos programu a podporu své komunity. Hlasují pro projekty ze svého okolí a realizace projektů pomáhá zlepšovat kvalitu života přímo v jejich regionu,“ vysvětluje Yana Pancheva, manažerka společenské odpovědnosti Tesco. 
Finanční granty jsou určené pro nestátní neziskové organizace, které působí v následujících oblastech – sociální a humanitární, vzdělávání, kulturní, zdravotní, ochrana lidských práv, ochrana životního prostředí, péče o ohrožené a znevýhodněné děti a mládež.
„V minulém ročníku zákazníci rozdělili téměř 4 miliony svých hlasů. Vítězné projekty se nejvíce zaměřovali na pomoc lidem ve svém okolí a podporu zdraví a životního stylu. Skupiny, kterým nejčastěji směřuje podpora, jsou děti, rodiny a hendikepovaní,“ doplňuje Yana Pancheva
V červnu byla ukončena přihlašovací fáze třetího ročníku Vy rozhodujete, my pomáháme. Přihlásilo se celkem 571 projektů. Aktuálně vybírá komise odborných hodnotitelů tři projekty v každém regionu. Od 3. 10. do 31. 10. se ve všech prodejnách Tesco objeví hlasovací boxy a zákazníci budou rozhodovat, který projekt získá podporu. 
Vyhlášení výsledků proběhne v listopadu a jednotliví ředitelé prodejen budou předávat šeky v hodnotě 30 000 Kč vítězným projektům.

Zdroj: Tesco

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Charita  

 

Anketa

Chystáte se letos držet Suchej únor?

Ano! Abstinenci zdar!

29.6%

 

Ne! Abstinenci zmar!

22.4%

 

Ještě nevím

25.7%

 

Netuším co to je...

22.4%