Na ME basketbalistů na vozíku rozdá společnost dm téměř 200.000 Kč - Charita - Český Metropol

Charita

Na ME basketbalistů na vozíku rozdá společnost dm téměř 200.000 Kč

zdroj: dm-spolecne.cz.

Praha | Společnost dm v letošním roce slaví 25. výročí působení na českém trhu a při této příležitosti se pod iniciativou {SPOLEČNĚ} rozhodla finančně podpořit 50 projektů veřejně prospěšných organizací. Jsou mezi...

 

nimi i pardubická a třebíčská organizace, jež se věnují sportovcům na vozíku. Společnost dm věnovala těmto dvěma organizacím celkovou částku ve výši téměř 200.000 Kč. Předání darovacích šeků se uskutečnilo 26. července v Brně během Mistrovství Evropy basketbalistů na vozíku.
První z výše jmenovaných organizací, která se může těšit z podpory dm, basketbalový klub Wheelchair Basketball Studánka Pardubice, obdrží od společnosti částku 140.000 Kč. Ta bude využita na vybudování basketbalového týmu vozíčkářů a jeho materiální vybavení. Cílem klubu je účast jak na tuzemských a mezinárodních soutěžích, tak i na charitativních akcích či exhibicích. „Smyslem našeho basketbalového týmu je sdružovat hendikepované sportovce, zapojit do hry mladé hráče po úraze a dodat jim opět odvahu a chuť sportovat. Finanční částku využijeme pro nákup vozíku pro jednoho z našich členů a jsme rádi, že budeme moci náš tým posunout opět o kousek dále,“ říká trenér klubu, Jaroslav Menc. 
Druhý projekt, tentokrát z Třebíče, nesoucí název „Vracím se do hry“ a spadající pod Českou asociaci basketbalu na vozíku taktéž podporuje hendikepované osoby, a to především mladé lidi po úrazu páteře. „Cílem našeho projektu je vyhledávat mladé lidi po úrazu a pomoci jim přenést se přes těžké životní období. Sport je nejen opětovně zapojí do kolektivu, ale také jim pomůže vyplnit volný čas. Poskytnutý finanční dar použijeme na pronájem bezbariérových tělocvičen a hal, které využíváme k tréninku, a to konkrétně v Brně, Frýdku-Místku a Pardubicích,“ komentuje dar Hana Valová, předsedkyně asociace. 
Radost z podpory obou projektů vyjadřuje také jednatelka společnosti dm Martina Horká: „Proces integrace lidí s hendikepem vnímáme jako velice důležitý a jsme rádi, že můžeme díky narozeninové iniciativě {SPOLEČNĚ} podpořit také organizace, které se hendikepovaným lidem jakkoliv věnují.“ 
Více informací o iniciativě a všech vítězných projektech naleznete na www.dm-spolecne.cz.

Zdroj: dm-spolecne.cz.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Charita  

 

Anketa

Chystáte se letos držet Suchej únor?

Ano! Abstinenci zdar!

30.1%

 

Ne! Abstinenci zmar!

22.2%

 

Ještě nevím

25.5%

 

Netuším co to je...

22.2%