Kvadriatlon pomohl dětem s autismem - Charita - Český Metropol

Charita

Kvadriatlon pomohl dětem s autismem

zdroj: ČEZ

Praha | Veslařský klub na pražském Smíchově se stal v sobotu 23. července dějištěm třetího z letošních čtyř ČEZ Handy kvadriatlonů, v nichž spolu bok po boku závodí zdraví a handicapovaní sportovci. Stejně jako v...

 

březnu v Bedřichově a v červnu v Jablonci nad Nisou, i v Praze nastoupily na trať různorodé smíšené dvojice závodníků, které poměřily síly při plavání, střelbě, jízdě na kánoi, a nakonec i na kole. Pomocnou ruku organizátorům kvadriatlonu podala Nadace ČEZ, která projekt finančně podporuje.
 
Unikátnost sportovního odpoledne v Praze u Vltavy spočívala v tom, že ČEZ Handy kvadriatlon je otevřen opravdu pro všechny. Nejde o akci pro sportovní profesionály, ale pro každého, kdo se chce aktivně pobavit a vyzkoušet si něco nového. Cílem je zapojit, motivovat a vzdělávat handicapované i širokou veřejnost, a tak nechyběl ani bohatý doprovodný program a mini kvadriatlon pro rodiče s dětmi. „Posláním série ČEŽ Handy kvadriatlonů je přirozeně bořit bariéry ve společnosti díky společně vynaložené energií a novým zážitkům ze  sportování. Chceme k sobě přibližovat lidi všech věkových kategorií a fyzických možností, aby se vzájemně obohacovali, a ukázat, že lidé s postižením, mohou sportovat se stejným nadšením jako kdokoli jiný,“ uvedla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ. Konání kvadriatlonu podpořila Nadace ČEZ prostřednictvím grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů.

Zdroj: Ota Schnepp

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Praha  

 » Charita