Handy kvadriatlon pomohl malé Adélce k novému vozíku - Charita - Český Metropol

Charita

Handy kvadriatlon pomohl malé Adélce k novému vozíku

zdroj: ČEZ

Jablonec nad Nisou | Přehrada v Jablonci nad Nisou přivítala v sobotu druhý z letošní série čtyř ČEZ Handy kvadriatlonů, v nichž spolu bok po boku bojují zdraví i handicapovaní sportovci. Stejně jako v zimní verzi...

 

kvadriatlonu, která se konala v březnu v Bedřichově, i zde nastoupily na trať různorodé dvojice závodníků, které poměřily síly ve čtyřech disciplínách. Pomocnou ruku organizátorům věnovala Nadace ČEZ v podobě 250tisícového příspěvku.
Dvě kategorie dvojic a vícečlenné štafety v sobotu závodily ve čtyřech disciplínách. Na páry muž – žena, handicapovaný – nehandicapovaný a štafetové týmy čekalo v jablonecké přehradě a jejím okolí plavání, kanoistika, jízda na kole a střelba na elektronické střelnici. „Kvadriatlon vychází z triatlonu, místo tří však obsahuje čtyři na sebe navazující disciplíny. Závod tentokrát všem dvojicím a týmům odstartovalo 400metrové plavání u hráze jablonecké přehrady, kde po něm nasedly na kánoe a ujely další zhruba kilometr a půl. Z cyklistického depa, kde na sportovce čekala jejich kola, handbiky nebo tříkolky, následovala jízda na kolečkových strojích prokládaná střelbou na elektronické střelnici,“ uvedl jednatel pořádajícího spolku Cesta za snem Tomáš Pchálek. Cyklistický okruh podél přehrady, který měřil něco přes tři kilometry, objeli závodníci celkem pětkrát, za každou ránu vedle na elektronické střelnici obdrželi půlminutovou penalizaci. 
Hlavním cílem kvadriatlonu, kterého se zúčastnilo i několik hvězdných jmen z řad profesionálních sportovců v čele s českým biatlonovým týmem z Nagana 98´, však nebylo za každou cenu zvítězit. „ČEZ Handy kvadriatlony pořádáme s myšlenkou aktivní zábavy pro všechny bez rozdílu – handicapované, nehandicapované, staré, mladé, příležitostné i vrcholové sportovce, kteří mají chuť strávit den na čerstvém vzduchu v přítomnosti podobně naladěných a nadšených lidí. Tratě nejsou nijak náročné a podmínky jsou stejné pro všechny soutěžní dvojice,“ dodal Tomáš Pchálek. 
Jablonecký závod se jel pro dvanáctiletou Adélku, která se narodila s postižením míchy a pohybuje se odmalička na vozíku. To ji rozhodně neomezilo v oblíbených aktivitách, jako například tancování v integrované taneční skupině PATZ. Adélka však nyní nutně potřebuje vyměnit starý vozík, z nějž už vyrostla, za nový, a organizátoři spolu s účastníky kvadriatlonu se jí rozhodli pomoci, když jí věnovali veškerý výtěžek z prodeje na přítomných stáncích.

Zdroj: ČEZ

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Charita  

 » Kraje  » Liberecký