Z módní show jde na charitu přes tři sta tisíc - Charita - Český Metropol

Charita

Z módní show jde na charitu přes tři sta tisíc

Doprovodný obrázek

28. března 2008, 17.42 | Ústí nad Labem | Krása pomáhá dětem, třetí ročník charitativní módní přehlídky, se konal ve čtvrtek 27. března v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem. Výtěžek z akce byl věnován na oddělení dětské onkologie a dětskému oddělení Krajské zdravotní - Masarykovy nemocnice.

 

Pro Masarykovu nemocnici se podařilo získat 310 000 korun - Spolchemie darovala šek v hodnotě 150 000 korun a pořadatelka Lenka Taussigová s partnery akce šek v hodnotě 160 000 korun. "Za vybrané peníze nemocnice pořídí svým malým pacientům Monitory životních funkcí na JIRP KD. Jsou to přístroje, které dovedou sledovat EKG, dech, nasycení krve kyslíkem a také přímé měření krevního tlaku z tepen a také měření tlaku uvnitř lebky ( nitrolební tlak ). Přístroje nezbytné pro léčení závažných stavů, polytraumat, poruch vědomí, těžkých infekcí, šokových stavů," řekla Lenka Taussigová.

Pořadatelka Lenka Taussigová pozvala do Severočeského divadla opery a baletu mnoho mediálně známých osobností. Mezi účinkujícími se na molu objevila Iva Kubelková, Zuzana Belohorcová, Kateřina Průšová, Lejla Abbasová, Monika Žídková, Elen Černá, Andrea Vránová-Kloboučková, Hana Mašlíková, Michaela Wostlová, Veronika Pompeová, Veronika Chmelířová.

Modelky předvedly modely známého českého návrháře Josefa Klíra, dále značky Morgan, GinTonic, modely od studentů z VŠ umění a designu v ÚL (FUUD). K vidění byla také dětská přehlídka značky Monnalisa.

Večerem provázel Dalibor Gondík, vystoupila Laura a její tygři a tradičně Koťata. Pozvání také přijali Kateřina Neumannová, Jitka Papežová, Valerie Zawadská, Tomáš Vavřinec.

Doprovodný obrázek

Ikona

Tématické zařazení:

 » Charita  

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

29.7%

 

Ne

25%

 

Je mi to jedno

22.3%

 

Nemám k tomu dost informací

23%