Zakladatelka sirotčince v Burkině Faso převzala dary pro děti v liberecké zoo - Charita - Český Metropol

Charita

Zakladatelka sirotčince v Burkině Faso převzala dary pro děti v liberecké zoo

Ikona

5. května 2009, 11.38 | LIBEREC | Libereckou zoo navštívila v úterý německá zakladatelka sirotčince v západoafrické Burkině Faso Katrin Rohdeová. Mluvčí zoo Ivan Langr řekl, že sirotčinec založila před 14 roky a s libereckou zoo spolupracuje již několik let. „V sirotčinci AMPO žije nyní 320 dětí, které navštěvují základní školu nebo se učí některému řemeslu.

 

V naší dílně vyrábějí také suvenýry, které prodává liberecká zoo a výtěžek jde zpět do sirotčince,“ řekla agentuře Mediafax jeho zakladatelka Katrin Rohdeová. Dodala, že chtějí navazovat další kontakty, protože Burkina Faso platí za čtvrtou nejchudší zemi světa.

„Sirotčinec jsem založila soukromě a v prvním roce v něm pobývalo osm dětí. V současné době tři z nich absolvovali univerzitu. Naše činnost se zaměřuje kromě výuky na zdravotní osvětu a na projekt ekologických energií a ekologického zemědělství. Základní pobyt dětí trvá dva roky a za tu dobu se musejí naučit vše potřebné k životu. Mnozí se pak vracejí do svých vesnic a zakládají zahrady a políčka pro obživu,“ poukázala Katrin Rohdeová. Z liberecké zoo převzala především hračky, psací potřeby a také prověřené dioptrické brýle, které zbyly z loňské sbírky pro Středoafrickou republiku.

Tématické zařazení:

 » Charita  

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

29.7%

 

Ne

25%

 

Je mi to jedno

22.3%

 

Nemám k tomu dost informací

23%