Záchranáři z liberecké organizace Hand for Help odvezli do Gruzie sanitku - Charita - Český Metropol

Charita

Záchranáři z liberecké organizace Hand for Help odvezli do Gruzie sanitku

Ikona

3. května 2009, 12.19 | LIBEREC | Tříčlenná osádka sanitky odjela v neděli z Liberce do gruzínského utečeneckého tábora u města Cerovany. Jednatel humanitární organizece Hand for Help řekl, že absolvují po vlastní ose cestu dlouhou téměř pět tisíc kilometrů a zpět se vrátí za tři měsíce letadlem. „V utečeneckém táboře jsme vybudovali dvě montované nemocniční budovy pro 20 tisíc lidí z tábora.

 

Hodnota nemocnice s vybavením přesáhla čtyři miliony korun. Polovinou částky přispělo Ministerstvo zahraničních věcí, další peníze věnoval liberecký magistrát a soukromí sponzoři," řekl jednatel Hand for Help Jaromír Dolanský.

Nemocnice vyrostla od prosince minulého roku do letošní poloviny ledna ze speciálních montovaných panelů. Nachází se třicet kilometrů od Tbilisi v sousedství 3200 táborových domů postavených gruzínskou vládou. Dolanský Dodal, že lékařskou péči tam zajišťují gruzínští lékaři a Hand for Help jim letos postaví ještě jeden nemocniční objekt. Zároveň zaučí posádku dovezené sanity RZS a české týmy se po třech měsících vystřídají.

S libereckými záchranáři z Hand for Help se rozloučil primátor města Jiří Kittner (ODS) a statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lidie Vajnerová (Strana pro otevřenou společnost). Náměstkyně přislíbila, že se kraj bude zabývat možnostmi finanční pomocí pro aktivity Hand for Help. „Je to organizace, která přináší viditelné, efektivní a trvalé výsledky ve prospěch oblastí postiženými velkými katastrofami a válkami,“ připojila náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová.

Tématické zařazení:

 » Charita  

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

29.3%

 

Ne

25.3%

 

Je mi to jedno

22.7%

 

Nemám k tomu dost informací

22.7%