Čtyři dětské domovy z Plzeňského kraje získaly ze sbírky od Bertíků 305 000 korun - Charita - Český Metropol

Charita

Čtyři dětské domovy z Plzeňského kraje získaly ze sbírky od Bertíků 305 000 korun

Ikona

27. dubna 2009, 19.00 | PLZEŇ | Zástupci čtyř dětských domovů z Plzeňského kraje převzali z rukou krajské radní pro sociální oblast Dagmar Terelmešové a oblastního manažera prodejen Albert Jiřího Lipiny finanční dar v celkové výši 305 058 korun. O předání daru informovala Petra Mráčková z krajského úřadu.

 

"Všechny získané finanční prostředky jsou určeny na vzdělání dětí, přípravu na jejich vysněné povolání a jejich další osobnostní rozvoj. Tato částka se pro Plzeňský kraj shromáždila v charitativním projektu S Bertíkem za dětským úsměvem, který každoročně probíhá v síti prodejen Albert po celé České republice," řekl manažer Jiří Lipina. Projekt pomáhá zvýšit šance dětí z dětských domovů na úspěšné uplatnění v samostatném životě po opuštění dětského domova.

„Tento charitativní projekt významně a dlouhodobě podporuje dětské domovy v našem kraji. Jejich zástupci finance určitě vhodně a dobře využijí tak, aby zvýšili šance dětí na úspěšný život a jejich budoucnost,“ řekla radní Terelmešová.

„Využití peněz z Bertíků jsme již konzultovali s našimi dětmi, nakoupíme výukové programy a počítač, abychom je podpořili v jejich dalším vzdělávání. Plánujeme také zakoupení hudebních nástrojů pro náš hudebně-dramatický kroužek,“ řekla Jana Koubová z Dětského domova ze Staňkova.

Dětem z Nepomuku finance pomohou realizovat řadu jejich oblíbených aktivit. „Peníze z Bertíků tentokráte využijeme na sportovní a další volnočasové aktivity. Zároveň plánujeme v rámci našeho projektu pořízení keramické pece na výrobu keramiky,“ přiblížila Věra Nováková z Dětského domova v Nepomuku.

Vedle domovů ve Staňkově a v Nepomuku pomůže výtěžek ze sbírky realizovat projekty a přání v plzeňském domově Domino a v domově pro osoby se zdravotním postižením v Milířích na Tachovsku.

Tématické zařazení:

 » Charita  

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

29.3%

 

Ne

25.3%

 

Je mi to jedno

22.7%

 

Nemám k tomu dost informací

22.7%