Okruh církevní památky bude letos rozšířen - Cestování - Český Metropol

Cestování

Okruh církevní památky bude letos rozšířen

foto archiv

Litoměřice | V Litoměřicích až do 16. září otevírají své brány pro turisty i některé kostely v rámci produktu Okruh církevní památky. Letošní rok se dočkal okruh svého rozšíření o další dva objekty – Severočeskou galerii výtvarného uměni a věž u katedrály sv. Štěpána. Po jednotlivých památkách turisty provedou školení průvodci převážně z řad studentů Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Destinační agentura České středohoří upravila okruh i pro školy.

 

 

Okruh pro letošní rok zahrnuje osm zastávek: katedrálu, věž u katedrály, děkanský kostel Všech svatých, kostel sv. Jakuba, kostel Zvěstovaní Panny Marie, Diecézní muzeum, barokní a středověkou expozici galerie a vyhlídkovou věž Kalich.

Voucher na všech osm památek lze zakoupit za cenu vstupu do tří památek v hodnotě 150 Kč v infocentru, v kostele Všech svatých nebo v katedrále. Objekty budou přístupné buď po předložení zakoupeného voucheru nebo po zaplacení jednorázového vstupného do každého objektu. Do zakoupených voucherů budou návštěvníci sbírat razítka. Po získání již tří razítek mohou turisté čerpat zdarma odměnu v podobě třetinky piva nebo limonády v Biskupském pivovaru U sv. Štěpána nebo si vychutnat kávu v hodnotě 50 Kč dle vlastního výběru ve Fér Kafe v parku Václava Havla. Na každý voucher je možné čerpat 2 odměny.

Dospělí za voucher zaplatí 150 Kč, děti od 6 do 15 let 75 Kč, studenti, senioři, majitelé ZTP a ZTP/P 115 Kč. Pro děti bude k dispozici tištěný Hravý průvodce, který památky přiblíží zábavnou formou. Projekt připravila Destinační agentura České středohoří ve spolupráci s partnery. Vice informací na www.ceskestredohori.info. Text: Radka Kubíčková

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Cestování  

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

29.7%

 

Ne

25.9%

 

Je mi to jedno

21.5%

 

Nemám k tomu dost informací

22.8%