Posázavský pacifik posílí o víkendech další cyklovozy, spojů pro cyklisty přibývá - Cestování - Český Metropol

Cestování

Posázavský pacifik posílí o víkendech další cyklovozy, spojů pro cyklisty přibývá

zdroj: Hl. m. Praha

Praha | Již týden je o víkendech a svátcích výrazně rozšířena možnost, jak na tratích Posázavského pacifiku cestovat s jízdním kolem. České dráhy nasadily do pravidelného provozu na tratích z Prahy přes Vrané nad...

 

Vltavou do Dobříše nebo Čerčan další dva cyklovozy, které budou připojeny za známé Regionovy. 
V loňském roce České dráhy testovaly na trati z Prahy do Dobříše první prototyp cyklovozu, který byl speciálně upraven pro provoz s Regionovami. Velmi se osvědčil, od půlky května do poloviny září přepravil na dobříšské trati 771 kol. Praha a Středočeský kraj proto společně požádaly ČD, aby na letošní sezonu připravily další dva vozy, které budou nasazeny na nejoblíbenější spoje z Prahy na Sázavu. 
Výrazně se tak rozšíří počet vlaků, které dokážou přepravit více než 20 jízdních kol najednou. Dva pojedou z Prahy přes Vrané do Dobříše a šest jich pojede z Prahy přes Vrané do Čerčan v sobotu a pět v neděli. 
Náměstek primátorky a pražský radní pro oblast dopravy Petr Dolínek uvedl, že v Posázaví a v okolí Brd, kam tyto vlaky jedou, jsou pro obyvatele Prahy krásná místa, kde rádi tráví volný čas v přírodě. „Stále častěji sem vyrážejí i na kolech, proto na provoz cyklovozů finančně z pokladny hlavního města přispíváme.“
Na trati do Dobříše budou jezdit Regionovy a k nim bude připojen speciálně upravený cyklovůz. Z Prahy pojedou tyto soupravy s navýšenou kapacitou pro jízdní kola v 8:55 a v 10:25. 
Na trati do Čerčan zajišťují dostatečnou kapacitu pro jízdní kola už řadu let soupravy velkých patrových vozů. Nově na tuto trasu přibude také jeden cyklovůz, který bude vložen doprostřed mezi dvě spojené Regionovy. Nabídka pro cyklisty se tak rozšíří i zde. Z Prahy přes Vrané a Davli do Čerčan pojedou víkendové vlaky s velkou kapacitou pro kola vždy v 8:25, 9:22, 9:55 (pouze v sobotu), 10:55, 13:55 a v 16:25.

Zdroj: Hl. m. Praha

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Doprava  

 » Cestování