Mobilní turistická aplikace Kraje Vysočina získala čestné uznání - Cestování - Český Metropol

Cestování

Mobilní turistická aplikace Kraje Vysočina získala čestné uznání

zdroj: nakupvakci.cz

Karlovy Vary | Krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism získala v rámci festivalu Tour Region Film v Karlových Varech čestné uznání za Mobilní turistickou aplikaci Kraje Vysočina. Ocenění v kategorii...

 

mobilní aplikace a webové stránky za aplikaci, která vznikla i díky podpoře ROP Jihovýchod, převzal ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák spolu s jednatelem společnosti ALTAIR SOFTWARE, která aplikaci vyvinula.
„Ocenění z Karlových Varů dokazuje, že jdeme s dobou a pro podporu turismu v Kraji Vysočina úspěšně využíváme moderní nástroje. Aplikace zpříjemňuje výlety po Vysočině a poskytuje i řadu zajímavých a praktických informací,“ okomentovala radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
„Smyslem Turistického průvodce je představit a nabídnout návštěvníkům turistické cíle a možnosti trávení volného času na Vysočině. Aplikace funguje v online a částečně i v off-line režimu,“ připomíná ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák. Aplikace podává praktické informace nejen o turistických cílech i tipech na pěší, cyklistické i motoristické výlety, ale také o zajímavostech nebo jiných atraktivitách v našem kraji. U jednotlivých objektů je možné najít otevírací dobu, kontaktní údaje i GPS souřadnice, k dispozici je i předpověď počasí, možnosti ubytování i zábavný vědomostní kvíz. „Aplikace stahuje vždy aktuální data z oficiálního turistického portálu region-vysocina.cz a váže se k ní i dvě stě tabulek s tzv. QR kódy a NFC čipy, které jsou umístěny u nejvýznamnějších a nejzajímavějších turistických cílů na Vysočině,“ doplňuje Tomáš Čihák s tím, že QR kód a NFC čip umístěný na tabulce po načtení mobilních telefonem turistu nasměruje buď ke stažení aplikace, nebo už rovnou načte popis turistického objektu.
Aplikace je ke stažení zdarma v internetových obchodech Google Play, AppStore, Windows Store.
Na Vysočině funguje ještě jedna mobilní aplikace, která nabízí zábavnou geolokační hru. Má dva herní okruhy, návštěvníky provede po rozhlednách a židovských památkách na Vysočině, kde otestuje jejich znalosti. Za správné odpovědi uživatel sbírá body, své výsledky pak může sdílet přes sociální sítě.

Zdroj: Kraj Vysočina

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Cestování  

 » Kraje  » Vysočina