Královské město Kadaň zabodovalo v soutěži DestinaCZe 2016 - Cestování - Český Metropol

Cestování

Královské město Kadaň zabodovalo v soutěži DestinaCZe 2016

zdroj: Ústecký kraj

Kadaň | Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný...

 

zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.
„Vítězství Kadaně v kategorii, vyhlášené u příležitosti celorepublikových oslav 700. výročí narození císaře Karla IV., je velkým úspěchem. Odráží i skutečnost, že jak naše Destinační agentura, tak město Kadaň věnovaly připomínce výročí velkou pozornost,“ neskrývala radost ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná. Kadaň získala v hlasování přes čtyři tisíce hlasů a nechala za sebou i tak známé místo jako Karlštejn. Účast v hlasování přitom byla téměř o polovinu větší než vloni. Více o soutěži na https://www.soutezdestinacze.cz.
Dolní Poohří uspělo v hlasování také v prvním ročníku v roce 2014, kdy se nejatraktivnějším místem ČR stal nedostavěný chrám v Panenském Týnci na Lounsku. Absolutní vítěz ankety, zařazený do kategorie Genius Loci, si odnesl přes 22 tisíc hlasů. Žatecký Chrám chmele a piva pak zvítězil s více než deseti tisíci hlasy v kategorii Fénix – znovuzrozený projekt. „Úspěch již třetí lokality Dolního Poohří ukazuje, že je tento region turisticky atraktivní a může nabídnout návštěvníkům nevšední zážitky,“ dodává Libuše Novotná Pokorná.
Jen několik kilometrů východně od oceněného města, se v Žatci v sobotu 15. října od 13. hodin uskuteční slavnostní zakončení turistické sezony v Dolním Poohří s Karlem IV. Destinační agentura Dolní Poohří připomínala po celý rok 700. výročí králova narození a jeho význam v regionu podél Ohře. Tomuto tématu se věnuje i nová kniha, kterou agentura na oslavě pokřtí. Oslavy se odehrají v sobotu odpoledne na Žižkově náměstí před žateckým pivovarem. Začnou ale u Městského divadla, odkud se ve 13 hodin vydá průvod družiny Karla IV., kterého stejně jako při letních oslavách v Klášterci nad Ohří ztvární herec Mojmír Maděrič. Podrobnosti o Dolním Poohří najdete zde.

Zdroj: Ústecký kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Cestování  

 » Kraje  » Ústecký