Středočeský kraj má leteckou linku s provincií Sečuán - Cestování - Český Metropol

Cestování

Středočeský kraj má leteckou linku s provincií Sečuán

zdroj: Středočeský kraj

Praha | Na Letišti Václava Havla v Praze-Ruzyni včera přistálo historicky první letadlo z hlavního města provincie Sečuán Čcheng-tu. Byl tak slavnostně zahájen provoz přímého charterového spoje mezi Prahou a...

 

Čcheng-tu. Slavnostního ceremoniálu se vedle hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery a viceguvernéra provincie Sečuán Liou Ťie zúčastnili také ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, předseda představenstva Českého Aeroholdingu, a. s., Václav Řehoř, či Li Cha-jing, prezident Sichuan Airlines.
„Mám z této události velkou radost, protože je to další konkrétní výsledek naší spolupráce s provincií Sečuán, který nám pomůže přilákat do našeho regionu větší počet čínských turistů. Věřím, že se z charterových letů mezi Prahou a Čcheng-tu brzy stane pravidelná linka. Tato nová trasa zkracuje vzdálenost mezi námi na zhruba deset hodin. Jsme připraveni udělat vše, co bude v našich silách, aby k nám hosté z Číny rádi přijížděli,“ řekl hejtman Miloš Petera.
Provoz přímé linky bude zajišťovat společnost Sichuan Airlines, která již požádala Úřad pro civilní letectví Číny o schválení pravidelné linky dvakrát týdně, a to ve čtvrtek a v neděli. Jakmile bude schválena pravidelná linka, bude možné letenky nakupovat všemi běžnými cestami, např. přes webové stránky aerolinek, specializované portály či autorizované cestovní kanceláře. Charterové lety budou zatím zaplňovat především cestovní kanceláře turistickými skupinami. Linku Praha–Čcheng-tu bude obsluhovat letoun Airbus A330-200 s kapacitou 272 míst. Letenka by měla vyjít zhruba na 10 000 korun.
Do téhož letadla, které dnes přivezlo zástupce provincie Sečuán spolu s čínskými novináři a zástupci cestovních kanceláří, o několik hodin později nasedli zástupci českých cestovních kanceláří a agentur spolu s českými novináři, aby absolvovali devítidenní cestu do provincie Sečuán. Poznávání krás nejen Prahy, ale i dalších míst po České republice je připraveno i pro zástupce čínských médií a cestovních kanceláří, kteří přiletěli prvním letadlem z Čcheng-tu.
Prohloubení spolupráce se Středočeský krajem a rozvoji cestovního ruchu by mělo napomoci také zřízení zastoupení Sichuan Airlines v prostorách Středočeského kraje. „Plánujeme ještě v tomto roce otevřít jejich pobočku v prostorách našeho infocentra v Husově ulici v Praze. Recipročně otevře Středočeský kraj své zastoupení zhruba v polovině tohoto roku v Čcheng-tu,“ uvedl hejtman Petera.

Zdroj: Středočeský kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Cestování  

 » Kraje  » Středočeský  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření