Macao je nejbohatším a nejhustěji obydleným územím světa - Cestování - Český Metropol

Cestování

Macao je nejbohatším a nejhustěji obydleným územím světa

zdroj: globalasia.com

Macao | Čilý obchod s exotickým kořením, čajem a hedvábím dělal před 400 lety z Macaa nejbohatší město Dálného východu. Dnes má toto území u Jihočínského moře nejvyšší HDP na obyvatele podle kupní síly na...

 

světě zejména díky cestovnímu ruchu. Turisté ale nejezdí do bývalé portugalské kolonie, jež byla 20. prosince 1999 vrácena pod čínskou správu, obdivovat jen unikátní koloniální architekturu, zapsanou od roku 2005 na seznamu dědictví UNESCO.
    Macao je také největším centrem hazardních her na světě (podle tržeb) a i když v posledních několika letech výnosy z této činnosti klesají, stále se drží před proslulým Las Vegas. Macao, které platí též za vyhledávaný daňový ráj, obývá asi 620.000 obyvatel na 29 kilometrech čtverečních, což z něj činí i nejhustěji obydlené nezávislé území světa.
    První větší stálé osídlení Macaa se datuje do 16. století, kdy ho "objevili" Portugalci. Zprvu ho měli pronajaté od čínského dvora pod podmínkou zachování čínské svrchovanosti, o niž ale později Čína přišla a území, tvořené poloostrovem Macao a ostrovy Taipa a Coloane, se stalo portugalskou kolonií. Od prosince 1999 je jedním ze dvou zvláštních administrativních území Číny, která slíbila, stejně jako Hongkongu, nejméně 50 let zachovat jeho hospodářský a společenský systém.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 » Finance  

 » Cestování