Hejtman ocenil spolupráci s ŘSD - Doprava - Český Metropol

Doprava

Hejtman ocenil spolupráci s ŘSD

foto archiv

Ústí nad Labem | Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček ocenil spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD), správa Chomutov. Uvedl to na společné tiskové konferenci Ústeckého kraje a chomutovské ŘSD. Na silnice v regionu je každoročně vyčleněna zhruba 1 miliarda korun.

 

„Za posledních šest let se daří každoročně dávat do silnic poměrně velké objemy peněz. Jedná se o krajské peníze a také o 300 milionů od státu prostřednictvím SFDI. Díky tomu došlo i na opravu silnic III. třídy, které byly dlouhodobě tak trochu na okraji. Také se dlouhodobě a systematicky věnujeme diagnostice mostů a řešíme havarijní stavy,“ řekl v úvodu náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek. Zmínil také časté reakce řidičů, podle nichž se zbytečně opravují silnice v dobrém stavu. „Právě díky kvalitní diagnostice je možné zakročit ještě dříve, než se vozovka dostane do havarijního stavu,“ vysvětlil Jaroslav Komínek.

Ředitel krajské Správy a údržby silnic Libor Tačner zmínil, že realizovali souvislé plošné opravy v hodnotě 620 milionů korun, za 95 milionů byly opraveny menší mosty a další stavební úpravy, jako jsou sanace svahů, úpravy propustků ad., stály 140 milionů korun.

ŘSD informovalo o přípravě úseků výstavby dálnice D7, z nichž dva, obchvat Panenského Týnce a Loun, by měly začít v příštím roce. Hovořilo se také o zvýšení rychlosti na I/13 z 90 na 110 km/h.

Vedoucí krajského odboru dopravy Jindřich Franěk doplnil, že stav komunikací v kraji včetně II. a III. tříd se postupně zlepšuje i díky krajským příspěvkům

 

.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Doprava