Most, Ohníč a Litoměřice mají Zlatý erb - Technika - Český Metropol

Technika

Most, Ohníč a Litoměřice mají Zlatý erb

foto top

Ústí nad Labem | Výsledky krajského kola projektu Zlatý erb, soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí, byly dnes vyhlášeny na Krajském úřadě Ústeckého kraje.

 

Nejlepší městské webové stránky má Most, druhá skončila Bílina a třetí Chlumec. Mezi obcemi porotu nejvíce přesvědčila radnice v Ohníči před Přestanovem a Mnetěší. V kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba zabodovaly dvakrát Litoměřice a třetí skončil Most.

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který oceněným zástupcům radnic předával ceny, uvedl, že zajímavá soutěž je především prospěšná jako užitečný komunikační kanál pro občany obcí. „V Ústeckém kraji je tradičně velký počet přihlášených subjektů, celkem 29. Kraj soutěž podporuje a ta je také metodickou podporou pro autory webových stránek,“ řekl Oldřich Bubeníček.

Jan Jelínek z odboru informatiky a organizačních věcí ústeckého krajského úřadu doplnil, že letos se soutěže poprvé zúčastnilo všech 14 krajů a celkem 430 projektů obcí a měst z celé republiky. „Porota hodnotí weby samozřejmě nezávisle a kreativitu jednotlivých radnic jistě ocení občané. Projekt organizuje společnost Český zavináč a letos slaví dvacetileté výročí,“ doplnil Jan Jelínek.

Vítězové jednotlivých kategorií postupují do celostátního kola, jehož výsledky budou vyhlášeny 9. dubna v Hradci Králové. Více informací o projektu na www.zlatyerb.cz. (top)

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Technika  

 

 

Další informace: