Po výbuchu domu na Vsetínsku byli nalezeni čtyři mrtví lidé, žena a tři děti - Krimi - Český Metropol

Krimi

Po výbuchu domu na Vsetínsku byli nalezeni čtyři mrtví lidé, žena a tři děti

ilustrační fotografie

25. dubna 2022, 10.12 | Vsetín/Ostrava 25. dubna (ČTK) - V sutinách rodinného domu v Loučce na Vsetínsku byli po nedělním výbuchu nalezeni čtyři mrtví lidé, žena a tři děti. Případ policie předběžně kvalifikovala jako vraždu, nyní čeká na výsledky pitvy, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

 

S podezřelým v současné době nelze provádět úkony trestního řízení, a to s ohledem na jeho zdravotní stav, uvedla Kyšnerová. Při explozi utrpěl těžké zranění jednatřicetiletý muž, který byl letecky transportován na popáleninové centrum ostravské fakultní nemocnice. Mluvčí nemocnice Petra Petlachová dnes ČTK řekla, že stav muže je nadále vážný.

 

"Včera (v neděli) večer jsme v sutinách domu nalezli čtyři mrtvá těla. Jedná se o jednu ženu a tři děti. Případ jsme předběžně kvalifikovali jako trestný čin vražda. Nyní čekáme na výsledky pitvy," řekla Kyšnerová. Další informace podle ní nyní policie zveřejňovat nebude.

 

Vrtulník záchranářů transportoval po výbuchu jedenatřicetiletého muže na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Ostravě. Podle mluvčího záchranné služby Jakuba Omelky byl v přímém ohrožení života. „Při příjezdu naší posádky byl mimo dům, zůstával v bezvědomí, utrpěl četné popáleniny. Při transportu byl ve stabilizovaném stavu," uvedl v neděli Omelka.

 

Dům explodoval v neděli ráno. Podle snímků, které zveřejnili hasiči, výbuch budovu výrazně poničil, velká část domu se zřítila. Hasiči na místě od nedělního rána rozebírali konstrukci budovy a zajišťovali statiku objektu, povolán byl také USAR tým Moravskoslezského kraje pro vyhledávání a záchranu v sutinách a Záchranný útvar Hlučín. "Veškeré okolnosti výbuchu se prověřují. Škoda na majetku nebyla zatím vyčíslena," uvedla Kyšnerová.

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Krimi  

 » Aktuality  

 » Kraje  » Zlínský