Silnice u Chrastavy byla kvůli střetu dvou nákladních aut sedm hodin neprůjezdná - Krimi - Český Metropol

Krimi

Silnice u Chrastavy byla kvůli střetu dvou nákladních aut sedm hodin neprůjezdná

26. ledna 2022, 10.17 | Silnice I/35 u Chrastavy na Liberecku byla v úterý po srážce dvou nákladních aut ve směru na Liberec více než sedm hodin neprůjezdná. Na frekventovaném tahu se odpoledne střetla dvě auta. Jeden řidič má po nehodě středně vážné zranění, ze zdemolované kabiny ho zhruba hodinu vyprošťovali hasiči. Provoz tam byl po 21:00 obnoven, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

 

Silnice byla kvůli vyšetřování nehody a odstraňování následků neprůjezdná více než sedm hodin. "Auta do sebe byla zaklíněná, museli je odtrhnout a odtáhnout a silnici uvolnit," doplnila policejní mluvčí. Policie proto odkláněla dopravu přes obce Machnín a Svárov. V opačném směru - od Liberce na Chrastavu, byla silnice průjezdná.

 

Vážná nehoda se na hlavním tahu od Nového Boru na Liberec stala kolem 13:30. Na 14. kilometru silnice u objektu obalovny ve směru od Chrastavy na Liberec, narazilo nákladní auto zezadu do vozidla jedoucího před ním. Zraněného řidiče ze zdemolované kabiny, která byla vmáčklá do zádní části prvního vozu, vyprošťovali hasiči.

 

"Řidič byl při vědomí, proto práce probíhaly opatrně ve spolupráci se zdravotníky tak, aby byl řidič, v uvozovkách, v tom největším komfortu. Postupovali jsme podle toho, jak reagoval, aby se nezhoršoval jeho zdravotní stav. Museli jsme použít i hydraulické vyprošťovací zařízení a na místě byl také vyprošťovací automobil," uvedl krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

 

Řidič utrpěl středně těžké poranění. "Sanitou jsme ho převezli do liberecké nemocnice. Byl při vědomí," dodal krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Liberecký