Kladenští kriminalisté obvinili dva muže a jednu ženu z distribuce drog - Krimi - Český Metropol

Krimi

Kladenští kriminalisté obvinili dva muže a jednu ženu z distribuce drog

26. ledna 2022, 09.52 | Hrozí jim až pětiletý a v jednom případě až desetiletý trest vězení. Podle policie poskytovali pervitin desítkám lidí z Kladenska. Drogy v tržní hodnotě zhruba 160.000 korun kriminalisté našli i při domovních prohlídkách, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí kladenské policie Michaela Richterová.

 

Pervitin nakoupený v Praze obvinění podle policie dodávali na různých místech v Kladně. "Pětapadesátiletý dealer nejméně od listopadu roku 2020 opakovaně a neoprávněně na různých místech v Kladně distribuoval pervitin minimálně dvaceti osobám. Drogu poskytoval mimo jiné i jednačtyřicetileté ženě, která taktéž opakovaně a neoprávněně prodávala nejméně od června loňského roku tuto psychotropní látku, a to při nejmenším dalším deseti uživatelům." uvedla Richterová.

 

Distribuční síť odhalili policisté v minulém roce, následovalo zahájení trestního stíhání a nyní i obvinění z nedovolené výroby a nakládání s drogami. Jednačtyřicetileté ženě a šestačtyřicetiletému muži, kterého vyšetřovatelé označili jako kurýra, v případě odsouzení hrozí až pětiletý trest. Pětapadesátiletému muži, který podle policistů drogy distribuoval a dříve už byl za drogovou trestnou činnost odsouzen, hrozí až deset let vězení.

 

Při domovních prohlídkách kriminalisté podle mluvčí zajistili několik uzavíratelných sáčků jak s pervitinem, tak i prázdné sáčky sloužící pro naplnění a následnou distribuci drogy. Nalezli též plastové dózy s pervitinem, který byl určen zejména k zásobování dalších odběratelů drog. Zajistili i několik modrých tablet půlených do tvarů trojúhelníku, šlo o extázi. "Ve vozidle šestačtyřicetiletého dodavatele, těsně před předáním pervitinu pětapadesátiletému muži, policisté při kontrole objevili pod sedačkou plastovou dózu plnou této drogy o hmotnosti okolo šedesáti gramů," doplnila Richterová.

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Středočeský