Policie pátrá po totožnosti lyžaře, který v neděli zkolaboval poblíž Kořenova - Krimi - Český Metropol

Krimi

Policie pátrá po totožnosti lyžaře, který v neděli zkolaboval poblíž Kořenova

24. ledna 2022, 09.54 | Muž u sebe neměl doklady, skončil v bezvědomí v nemocnici, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Ivana Baláková. Policie žádá o pomoc veřejnost, na kterou se se žádostí o zjištění totožnosti obrátili lékaři liberecké nemocnice.

 

"Jde o muže mezi 50 až 60 lety, 175 centimetrů vysokého, robustnější postavy. Pokud víte o někom, kdo si vyrazil na Jablonecko na běžky a dosud se domů nevrátil, kontaktujte prosím policii na lince 158," žádá veřejnost Baláková.

 

Běžkař zkolaboval v neděli odpoledne během túry na běžkách poblíž Štěpánky v Kořenově v Jizerských horách. Podle informací Horské služby ČR svědci ihned kontaktovali dispečink záchranné služby, který na místo vyslal Horskou službu. "Než jsme dojeli, poskytovali ostatní běžkaři muži nepřímou masáž srdce za telefonické koordinace se Zdravotnickou záchrannou službou," popsal zásah náčelník horské služby René Mašín, který na místě zasahoval.

 

Když na místo dorazila horská služba, pokračovala v resuscitaci. "Nasadili jsme externí automatizovaný defibrilátor," řekl Mašín. Defibrilátor podle něj doručil jeden výboj a poté se pacientovi obnovila srdeční činnost. "Naši záchranáři zatím na skútru přivezli lékaře záchranné služby, který si pána převzal. Poté jsme jej připravili k transportu a šetrně dopravili naší terénní technikou k čekajícímu sanitnímu vozu," dodal Mašín. Sanitka pacienta dopravila do nemocnice.

 

V Jizerských horách nejde tuto zimu o první podobný případ. Na konci prosince zkolaboval při čekání u kiosku s občerstvením 75letý běžkař na Promenádní cestě přes hřebeny. Ve stejné frontě stál tehdy naštěstí lékař, který byl také na běžkách, a další lidé, kteří se do oživování muže zapojili, než přijela horská služba.

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Liberecký