Policie obvinila čtyři lidi z nedovoleného ozbrojování - Krimi - Český Metropol

Krimi

Policie obvinila čtyři lidi z nedovoleného ozbrojování

15. prosince 2021, 12.39 | Policisté obvinili čtyři lidi, kteří podle nich nelegálně pořizovali sobě i dalším lidem zbraně. ČTK o tom dnes v tiskové zprávě informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Při domovních prohlídkách vyšetřovatelé zajistili desítky zbraní. Obviněným hrozí za nedovolené ozbrojování až osmileté vězení.

 

Kriminalisté NCOZ případ prověřovali od letošního května. "Skupina osob podle našich závěrů měla dlouhodobě opatřovat sobě i jiným nelegální krátké, dlouhé, ale i samočinné (plně automatické) střelné zbraně," uvedl Ibehej. V některých případech podle něj šlo o střelné zbraně, které byly na Slovensku upraveny pro střelbu flobertovými náboji a obvinění je upravovali zpět do původního, plně funkčního stavu. Tzv. flobertky jsou volně prodejné zbraně, které slouží hlavně k výcvikovým účelům a sportovní střelbě na krátké vzdálenosti.

 

Při téměř 40 domovních prohlídkách zajistili policisté desítky zbraní, konkrétně 42 krátkých zbraní, 22 dlouhých zbraní a 29 samočinných střelných zbraní. Zabavili také 4000 kusů nelegálně drženého nebo zakázaného střeliva, komponenty zbraní, výpočetní techniku či mobilní telefony. "Kriminalisté NCOZ zároveň zajistili 500.000 korun na bankovních účtech," doplnil Ibehej.

 

Velká část zbraní pocházela podle Ibeheje ze současné doby, zároveň ale policie zajistila zbraně z období druhé světové války i z doby před ní. Zajištěné zbraně budou podrobeny znaleckému zkoumání, doplnil mluvčí. Případ dozoruje Okresní státní zastupitelství v Hodoníně, všichni čtyři obvinění jsou stíháni na svobodě.

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Jihomoravský