Většina řidičů překračuje v České Lípě povolenou rychlost - Krimi - Český Metropol

Krimi

Většina řidičů překračuje v České Lípě povolenou rychlost

zdroj: Město Česká Lípa

Česká Lípa | Četné stížnosti občanů vedly českolipskou radnici k zadání dopravního průzkumu měření rychlosti speciálně ve dvou lokalitách, kde je situace nejhorší. Jde o silnici I/9 ve směru od areálu Hasičského...

 

záchranného sboru Libereckého kraje do centra a silnici II/268 ve směru od Dolní Libchavy do centra. Vyšlo najevo, že řidiči tu z více jak 50 % překračují povolenou rychlost. Proto město zvažuje pořízení radarů na měření okamžité a úsekové rychlosti.
„Lokality na průzkum měření rychlosti jsme vybrali záměrně. Vyšli jsme vstříc požadavku občanů z těchto míst, kteří si stěžovali na bezpečnost, hluk, prach a smog. Je nutné, aby se dopravní předpisy dodržovaly. Nikdo nechce, aby vozidla městem projížděla 170km rychlostí a ohrožovala tak životy chodců, ale i ostatních řidičů. Plánovaný obchvat města intenzitu dopravy jistě zmenší, ale už teď je potřeba dopravu zklidnit,“ uvádí místostarosta Juraj Raninec.
Proto radnice nechala odbornou firmou zpracovat průzkum měření rychlosti. Podle výzkumu prováděného od 4. do 11. dubna průměrná intenzita vozidel dosáhla na sledovaném úseku silnice I/9 v průběhu týdne 6 575 vozidel denně, a z toho polovina aut nedodržela povolenou rychlost 70 km/hod. Nejvyšší rychlostí tudy projelo auto, kterému byla naměřena rychlost 178 km/hod.! Kontrolou rychlosti vozidel v tomto úseku by se mělo ulevit i obyvatelům Kopečku.
V druhé lokalitě – na silnici II/268 - to bylo s dodržováním dopravních předpisů ještě horší. Průměrná denní intenzita vozidel tu dosáhla 2 839 aut. Z nich 65 % nedodrželo povolenou rychlost 50 km/hod. Dokonce dvojnásobnou rychlostí tu jelo osobní auto v neděli večer.
Na základě varujících výsledků město zvažuje pořízení radaru měření okamžité a úsekové rychlosti. Ten by měl řidiče přimět k větší dopravní kázni. „Měření rychlosti rozhodně neplánujeme kvůli výběru peněz do městské kasy. Řidiči se nemusí obávat, že překročení stanovené rychlosti o pár kilometrů ihned povede k sankci. Jde nám o celkové zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti,“ doplňuje místostarosta Juraj Raninec.

Zdroj: Město Česká Lípa

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Doprava  

 » Kraje  » Liberecký