Strážníci použili při sběru injekčních stříkaček detektor kovů - Krimi - Český Metropol

Krimi

Strážníci použili při sběru injekčních stříkaček detektor kovů

zdroj: MP Ústí n. L.

Ústí nad Labem | Dětská hřiště, parky, různá zákoutí a další místa obcházeli v úterý strážníci ústecké městské policie a pátrali po odhozených jehlách a injekčních stříkačkách. Zapojili se tak do celostátní akce...

 

Jehla. V jejím rámci pátrali po jehlách strážníci z třiceti měst. 
Ústečtí strážníci poprvé použili i detektor kovů, který dostali od města. „Rozhodli jsme se pro nákup tohoto zařízení, protože dokáže zefektivnit vyhledávání těchto předmětů. Máme zájem o to, aby zvláště dětská pískoviště a hřiště byla bezpečná,“ uvedla primátorka Věra Nechybová.
Strážníci se dopoledne vydali na hřiště a zelené plochy v Dlouhé ulici za cukrárnou Barborka. Po půlhodině objevili tři stříkačky, jedna byla pohozená u vchodu do sklepa, další našli v trávě. Detektor kovů nasadili přímo na pískovišti. „Sbírání jehel se věnujeme každý týden. Tentokrát jsme jich objevili 55, více než jindy. Právě detektor kovů je při této práci významným pomocníkem, s jeho pomocí jsme našli většinu jehel, byly i na místech, kde si hrají děti,“ ocenil zástupce ředitele městské policie Jan Novotný.

Zdroj: MP Ústí n. L.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Ústecký