Strážníci se připojí k celostátní akci jehla - Krimi - Český Metropol

Krimi

Strážníci se připojí k celostátní akci jehla

zdroj: MP Ústí n. L.

Ústí nad Labem | K celostátní preventivní bezpečnostní akci Jehla se v úterý 18. dubna připojí i strážníci z Ústí nad Labem. Podle slov zástupce ředitele ústecké městské policie Jana Novotného se sice odhozenými...

 

injekčními jehlami hlídky zabývají v rámci pochůzkové činnosti i jednorázovými akcemi, přesto celostátní projekt podpoří.
V rámci republiky se akce zúčastní více jak 400 strážníků z 30 měst. Odhozené a použité injekční stříkačky ohrožují převážně děti a úkolem strážníků bude s přicházejícím jarem vyčistit svá města od nebezpečného infekčního materiálu po narkomanech. „V úterý ráno vyrazí strážníci vybaveni ochrannými prostředky, jako jsou boxy na infekční materiál, kleště nebo dlouhé pinzety, ochranné rukavice a desinfekční spreje prohlédnout primárně dětská hřiště a pískoviště, nepřehledná a skrytá místa, málo frekventované stezky, domovní výklenky, okolí mostních konstrukcí. Kontrole neujdou také parky a odpočinkové zóny,“ upřesnil Jan Novotný.
V mnoha městech strážníkům pomohou také asistenti prevence kriminality, kteří důvěrně znají prostředí tzv. vyloučených lokalit. Vedle očisty města je smyslem celé akce snížit také riziko šíření nakažlivých onemocnění a pomoci k hlubšímu povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky. Strážníci proto apelují na veřejnost, aby v případě, že někde naleznou nebo zahlédnou tento infekční materiál, aby ho sami z důvodu vlastní bezpečnosti nesbírali, ale neprodleně zavolali na linku tísňového volání „156“. Městské policie zajistí odborný sběr i jeho následnou likvidaci.

Zdroj: MP Ústí n. L.

zdroj: MP Ústí n. L.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Ústecký