Poznáváte piráta na kradeném skútru? - Krimi - Český Metropol

Krimi

Poznáváte piráta na kradeném skútru?

zdroj: Policie ČR

Praha | Řidič kradeného motocyklu před policisty ujížděl, opakovaně havaroval, ale nakonec stejně ujel. Neznáte ho? V neděli 9. října krátce před osmnáctou hodinou si policisté z místního oddělení Smíchov na...

 

křižovatce ulic Strakonická a U Královské louky všimli motocyklu, který se rozhodli zastavit a zkontrolovat. Řidič ale na jejich výzvy k zastavení nereagoval a provedl úhybný manévr, při kterém prudce zpomalil a z dvouproudové silnice sjel na trávu směrem k přilehlému parku u ulice Svornosti. Policisté se ho proto co nejkratší možnou cestou snažili dojet. V ulici U Železničního mostu pak v dálce spatřili, jak se řidič snaží najet na lávku pro chodce, přičemž ztratil rovnováhu a havaroval. Okamžitě se ale zvedl a ve své jízdě pokračoval dál.
Policisté už za ním s vozidlem pokračovat nemohli a tak jeden člen z hlídky vyběhl na lávku a ostatní se piráta snažili dohledat v přilehlých ulicích. To už se ale policistům nepodařilo.
Policisté posléze provedli šetření na zmíněné lávce pro chodce, kde několik svědků uvedlo, že motorkář na tamní cestě ohrozil několik chodců, kteří před ním museli uskočit. Na konci cesty pak znovu havaroval. Rychle ale zase nasedl, sjel schody a pokračoval na Rašínovo nábřeží a dále do ulice Na Hrobci. Během této druhé havárie na místě zanechal části motocyklu, a to registrační značku a kus blatníku.
Policisté posléze zjistili, že motocykl je v policejních evidencích poměrně čerstvě vedený jako odcizený. Kromě celé řady přestupků v dopravě, za které v případě vypátrání řidič ponese odpovědnost, bude muset vysvětlit také to, jak ke kradenému skútru přišel.
V této souvislosti se smíchovští kolegové obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc. Pokud muže na záznamu poznáváte, víte kde bydlí, nebo jak se jmenuje, kontaktujte prosím policisty na bezplatné tísňové lince 158. Za pomoc a spolupráci děkujeme.

Zdroj: por. Mgr. Iveta Martínková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Praha