Poznáváte muže na fotografiích? - Krimi - Český Metropol

Krimi

Poznáváte muže na fotografiích?

zdroj: Policie ČR

Praha | Policie pátrá po dvojici, která si přisvojila nalezenou platební kartu, prostřednictvím které pak uskutečnila několik bezkontaktních plateb. Policisté z místního oddělení Prosek od 27. srpna pátrají po dvou...

 

mužích, kteří jsou podezřelí z toho, že s cizí nalezenou platební kartou učinili několik nákupů. Kartu totiž jen pár minut předtím oprávněný majitel ztratil v Jablonecké ulici a zřejmě tam ji také nalezli podezřelí. Ti okamžitě využili situace a prostřednictvím šesti bezhotovostních plateb si nakoupili velké množství cigaret a energetické nápoje za bezmála dva tisíce korun. Takto by zřejmě pokračovali až do vyčerpání zásob či finančních prostředků, neboť se pokusili ještě o další platby, ovšem to už majitel stihnul svou ztracenou kartu zablokovat. 
Během nákupu oba muže zachytila bezpečnostní kamera a policisté tak mají k dispozici jejich podoby. Provedené úkony ale do současné doby nevedly k vypátrání podezřelých a po vyčerpání všech možností se policisté nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc. Jakékoli informace k podezřelým mužům přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.
Oba jsou v současné době podezřelí z trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Za pomoc a spolupráci předem děkujeme.

Zdroj: por. Mgr. Iveta Martínková

zdroj: Policie ČR

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Praha