Technologie pro bezpečná města se představily v Bílině - Krimi - Český Metropol

Krimi

Technologie pro bezpečná města se představily v Bílině

zdroj: Ústecký kraj

Bílina | Starosty měst a obcí spolu se zástupci městských policií napříč Ústeckým krajem přivítal ve čtvrtek v Bílině hejtman kraje Oldřich Bubeníček při příležitosti konání konference s názvem Technologie pro...

 

bezpečná města, nad kterou rovněž převzal osobní záštitu. 
„Bezpečnost na ulicích i ve veřejných prostorech je důležitým faktorem, na který se musíme zaměřit na všech úrovních, ať už z pohledu krajských úřadů, tak z hlediska měst a obcí,“ řekl v úvodních slovech Oldřich Bubeníček. I když se při ochraně zdraví a majetku stále nelze obejít bez účasti konkrétního lidského činitele, při řízení a správě obecního majetku, bezpečnosti a ochraně osob jsou stále více využívány moderní technologie. „K Ústeckému kraji máme téměř srdeční vztah, protože je prvním, kam jsme začali dodávat naši technologii,“ uvedl Jiří Tomčala, ředitel společnosti NAM systém, která je spolupořádajícím partnerem konference. Jak vysvětlil, první pult centrální ochrany dodali do Litoměřic, v pořadí pak třetí od nich putoval do Žatce. Dobrou spolupráci si ostatně pochvalovala i přítomná starostka Žatce a senátorka Zdeňka Hamousová. 
V rámci konference nechyběly ani informace o kamerových systémech, defibrilátorech či systémech pro přivolání pomoci v budovách i na veřejném prostranství, stejně jako informace o řízení veřejného osvětlení či monitorování vozidel a osob pomocí nových technologií. Pozornost účastníků si však získal především vystavený bezpilotní letoun Trimble UX5 HP, který prezentovala společnost Heros Geodézie z Chomutova. V akci jej spolu s dalšími praktickými ukázkami zhlédnou účastníci konference v odpoledních hodinách na Klínech, kde bude akce pokračovat. 

Zdroj: Ústecký kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Ústecký