Agresivní mladík přepadl seniorku a chtěl jí uloupit kabelku. - Krimi - Český Metropol

Krimi

Agresivní mladík přepadl seniorku a chtěl jí uloupit kabelku.

zdroj: Policie ČR

Praha | O téměř padesát let starší oběť přepadení si vybral zatím neznámý asi dvacetiletý mladík. V pondělí 27. července 2016 téměř v pravé poledne přepadl v Praze 10 na zkratce mezi ulicemi Brigádníků a ulicí...

 

Dvouletka devětašedesátiletou seniorku, která šla z nákupu.  Lupič nejprve okolo ženy prošel, pak se ale otočil a za kabelku, kterou měla přes rameno, ji strhl na zem. Následně se se ženou začal o kabelku přetahovat a za ni ji vláčet po zemi. Přepadená začala křičet o pomoc, načež ji pachatel několikrát kopl do hlavy. Žena přesto kabelku nechtěla pustit, tak muž zaútočil ještě pěstí a udeřil ji. V tu chvíli na pomoc přispěchal náhodný svědek, který lupiče zahnal na útěk.
V této souvislosti policisté pátrají po pachateli, který byl ve věku okolo 20 let, 160 centimetrů vysoké velmi štíhlé až drobné postavy, měl černé středně dlouhé husté vlasy, výrazné černé obočí a snědou pleť. Oblečený byl do sytě modrých kraťasů v délce do úrovně kolen a bílého trika. Tento muž je podezřelý z trestného činu loupež, za který v případě vypátrání a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.   
Policisté by také potřebovali mluvit se svědkem, který seniorce pomohl a útočníka zahnal. Jednalo se o muže ve věku do 40 let, výšky do 170 centimetrů, štíhlé postavy, který měl světlou pleť a světle hnědé vlasy. V ruce nesl nákup a balík vod, tedy pravděpodobně šel z obchodu a mohl by bydlet někde v okolí.
Kriminalistům se podařilo sestavit identikit podezřelého, který je výstižný z 60 procent. Jestliže muže na něm poznáváte, kontaktujte linku 158. Prosíme, aby se na tísňovou linku ozval i svědek loupeže.

Zdroj: por. Bc. Jan Daněk

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Praha  

 » Krimi