Firma RYKO dosáhla rekordní tržby 317 mil. Kč - Finance - Český Metropol

Finance

Firma RYKO dosáhla rekordní tržby 317 mil. Kč

Foto archiv

Děčín | Děčínská firma RYKO, jedna z největších evropských opraven železničních vozů, vloni dosáhla rekordní tržby 317 milionů korun. Oproti roku 2016 to představuje pětiprocentní nárůst. Za posledních pět let firmě vzrostly tržby o třetinu. V loňském roce také firma získala dva nové velké zákazníky. I díky tomu investovala 60 milionů do nové opravárenské haly a přijala 25 nových zaměstnanců.

 

Martin Vošta, statutární ředitel RYKO: „Na růstu našich tržeb v roce 2017 se podílely především segmenty s vyšší přidanou hodnotou, což byly mobilní opravy přímo v terénu, běžné opravy vozů a dvojkolí. Posílili jsme také elektronizaci sběru dat o opravách, zrychlili servisní služby a postoupili v modernizaci a automatizaci našich technologií, čehož důkazem je nově otevřená opravárenská hala.“

Největší investicí byla v loňském roce nová opravárenská hala za 60 milionů korun. V ní může firma pracovat na 12 vagonech zároveň. Díky nové hale firma RYKO zvýšila svou kapacitu až o 2000 vagonů ročně.  S novou investicí souvisel i nárůst počtu zaměstnanců, kterých firma přijala 25. V současné době zaměstnává 265 lidí. „Chtěli bychom ještě navýšit počet zaměstnanců na zhruba 280. Nabíráme především technické pozice a výrobní dělníky. Mezi nimi převažují zámečníci a svářeči,“ uvedl Martin Vošta.

Firma RYKO opravuje nákladní vagony pro zákazníky ze 13 zemí Evropy. Využívají ji i dva největší soukromí majitelé vozů v Evropě, pro které je klíčovou opravnou v regionu. „Mít zákazníky, kteří mají každý mnoho desítek tisíc nákladních vozů, je závazek.“ doplnil Martin Vošta.

Děčínská firma RYKO má pobočky v Mladé Boleslavi a Kralupech nad Vltavou. Opravy železničních vagonů zajišťuje pro největší evropské i světové majitele nákladních vozů. 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Finance