O levnější tarif má v aukci zájem 76 000 spotřebitelů - Finance - Český Metropol

Finance

O levnější tarif má v aukci zájem 76 000 spotřebitelů

zdroj: LICIT

Česká republika | Sdružení spotřebitelů Licit se rozhodlo vyhlásit aukci mobilních tarifů. Prostřednictvím bezplatné a nezávazné registrace na licit.cz dalo od začátku záři již 76 000 spotřebitelů nebo firem najevo, že...

 

mají zájem o levnější tarify. Sdružení aukci připravilo na popud exministra financí Andreje Babiše, který se letos v dubnu na sociálních sítích chlubil, že pro svoje ministerstvo získal „polské ceny“. 
Ministerstvo financí má od letošního dubna nové tarify, neomezený hlasový a datový tarif ministerstvu nabídl T-mobile za 195 Kč. Běžný Čech ale za poslední čtyři roky u tří hlavních operátorů nejčastěji zaplatil částku 749 Kč a rozhodně to nebylo za neomezený hlasový a datový tarif. Proč mají ministerstva s tisícovkami SIM karet tak nízké ceny? „U zákazníků z veřejné sféry funguje výrazná integrace služeb a úspora z rozsahu," vysvětluje Anna Hroudová zastupující T-Mobile.
Licit se rozhodl operátorům nabídnout minimálně desetkrát větší množství spotřebitelů a věří, že v aukci získají stejnou cenu díky již zmiňované úspoře z rozsahu, kterou často mobilní operátoři argumentují. Ostatně v minulosti se tři největší operátoři do elektronických aukcí pořádaných mateřskou elektronickou aukční síní eCENTRE již přihlásili. V roce 2011 eCENTRE pořádalo aukci pro Ostravu, po čtyřhodinovém „podsekávání“ nabídek, byla vysoutěžena cena nižší o 80 % oproti původní!

Zdroj: LICIT

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Finance