Ministerstvo kultury podpoří projekty k významným výročím roku 2018 - Finance - Český Metropol

Finance

Ministerstvo kultury podpoří projekty k významným výročím roku 2018

zdroj: MK ČR

Praha | O dotace, které Ministerstvo kultury ČR vyhlásí v průběhu srpna až října 2018, mohou žádat také nestátní subjekty. Na podporu jejich akcí je připraveno přes třicet milionů korun. Usnesení vlády o Konceptu...

 

a finančním zabezpečení připomínky a oslavy významných výročí roku 2018 spojených s naší státností (1918, 1968, 1993) otevřelo cestu k realizaci celé škály projektů. Jejich nositeli jsou podle mluvčí ministerstva Simony Cigánkové nejen státní instituce uvedené ve vládou schváleném konceptu, ale také další subjekty. Připomínka a oslava výročí roku 2018 totiž může splnit své očekávané poslání pouze tehdy, bude-li mít též svoji silnou dimenzi regionální a lokální, a bude-li společným dílem státu, územně samosprávných celků, nestátních organizací i jednotlivců.
V souladu s odpovědností státu za kulturní rozvoj života všech občanů bude proto státní podpora poskytována i projektům předkladatelů stojících mimo resort, a to na principu kooperativního financování. Ministerstvo kultury v souladu s uvedeným usnesením posílí pro tento účel své vybrané dotační programy o celkovou částku 30 348 000,- Kč.
Programy, druhy podporovaných aktivit i kontakty na konzultanty je možno nalézt na webu MK ČR v příloze tiskové  zprávy zde.. 

Zdroj: MK ČR

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Finance  

 » Kultura  » Kultura