HypoShop otevřel ve středu první kamenný obchod nabízející refinancování hypoték - Finance - Český Metropol

Finance

HypoShop otevřel ve středu první kamenný obchod nabízející refinancování hypoték

Ikona

29. dubna 2009, 11.42 | PRAHA | HypoShop, sesterská společnost hypotečního makléře Hyposervis, nabízející služby v oblasti refinancování hypoték, otevřela ve středu svůj obchod v pasáži Černá růže v Praze 1. Jedná se, podle firmy Hyposhop o vůbec první kamenný obchod tohoto druhu na českém trhu. HypoShop je první kamenný obchod v České republice, který se zaměřuje výhradně jen na oblast refinancování hypoték.

 

Zákazníci se zde podle HypoShopu budou moci bezplatně poradit s makléři, jak nejlépe refinancovat své hypotéky a ušetřit tak na úrocích.

HypoShop otevírá svůj obchod v době, kdy se předpokládá, že potenciál českého trhu v refinancování hypoték bude kolem 100 miliard korun a bude se týkat až 40 000 zákazníků, kterým letos končí období fixace úrokové sazby. Mimořádně vysoký počet vyplývá z končícího období tří a pětiletých fixací ze silných období 2004 a 2006.

„V roce 2004 a 2006 byly sazby na fixační období jedny z nejnižších. Domníváme se, že velká část ze zmíněných 40 000 lidí zažije ’úrokový šok’, který nemusí být jen v řádu desetin, ale i celých procentních bodů,“ říká Ondřej Roček, jednatel společnosti a spoluzakladatel HypoShopu. "Na vysokém počtu klientů se podílí též rok 2008, kdy byly jednoleté fixace oblíbené. Současný ekonomický vývoj může u podstatné části z nich znamenat významný nárůst reálných nákladů na splácení hypoték, o 25 – 30 procent oproti nákladům, které měli s hypotékou doposud," dodává.

Tématické zařazení:

 » Finance