Film o domácím násilí podle skutečné události: Podívejte se na Film o filmu Můj příběh! - Kultura - Český Metropol

Kultura

Film o domácím násilí podle skutečné události: Podívejte se na Film o filmu Můj příběh!

Praha I Silný životní a hlavně pravdivý příběh, skvělé a atraktivní herecké obsazení - to je film Můj příběh, režisérský debut Libora Adama. Téma obětí domácího násilí nabízí několik variant pojetí - pro tento film jsou však samotné násilné situace spíše ilustrací, i když velmi realistické. Jde o snímek, který v kinech musíte vidět!

 

Film o neuvěřitelné odvaze poprat se s životem! To je snímek Můj příběh s Vlastinou Svátkovou v hlavní roli. Vedle ní jsou samozřejmě další herecká esa. Jejího tyranského manžela skvěle hraje Saša Rašilov.Po boku se pak střídají od Terezy Kostkové, Vilmy Cibulkové, Milana Kňažka, přes Nelu Boudovou, Zuzanu Norisovou, Stanislavy Jachnické, Betku Stankovou, Pavla Kříže, Romana Vojtka, Martina Stránského, Jaromíra Noska, až po Zdeňka Maryšku či Jiřího Klema.

 

Snímek vychází ze skutečného příběhu a knihy od Zory Castillo. O tom, že během čtení samotného příběhu mnozí z tvůrčího týmu dokonce plakali, sami hovoří.

 

"Naším cílem byl ukázat hlavně sílu přátelství a lásky, protože pokud se jedinec nemá o koho opřít a vzdoruje osudu sám, má jen malou naději na vítězství. Zároveň ale ukazujeme, že přátelé nebo rodina nejsou ti, kteří daný problém vyřeší za vás, oni mají roli podpůrnou, jsou nablízku, dávají rady a naději, ale nakonec musí tu sílu k zásadnímu životnímu rozhodnutí najít každý sám v sobě. A to je asi pro náš film zásadní téma," říká režisér a spoluscénárista Libor Adam. 

 

Pro něj samotného bylo až překvapením, že svůj režisérský debut zvládl lépe, než sám očekával. "Bez skvělých herců, kolegů tvůrců a hlavně partnerů by to však nešlo. Jsem velmi rád, že se nám to podařilo zrealizovat a jsme asi i rekordním filmem. Od té chvíle, kdy jsem si přečetl knihu až doposud uplynul ani ne rok a půl. A to už je snímek v kinech," říká Libor Adam.

 

"Knižní předloha je vždy obsáhlejší než to, co po jejím přenesením do filmového scénáře, vidí diváci v kinech. Touto otázkou jsem se do této chvíle nezabýval, ale asi by se dalo mluvit o nějakých padesáti procentech. Zachovali jsme původní reálie, postavy i příběh, nejvíce změn proběhlo v dialozích a asi největší změna je ve chvílích, kdy hlavní hrdinka nachází svou vnitřní sílu zvednout hlavu a jít dál. Také jsme dali větší prostor jejímu manželovi, který měl v předloze poněkud jiný osud. Pochopitelně jsme celý děj zhustili, zdramatizovali a osobně věřím, že výsledek bude ku prospěchu věci," podotkl režisér.

 

Libor Adam také přiznává, že posláním filmu je hlavně to, aby se o tématu domácího násilí hovořilo, aby se netolerovalo. A pokud to pomůže alespoň hrstce žen v tom, aby našly odvahu a přestaly se nechat bít, fyzicky či psychicky týrat a našly v sobě vnitřní sílu s tím něco udělat, pak to podle tvůrců splní ten hlavní účel.

 

"Jsme rádi, že se film lidem líbí, a že se líbí nejenom ženám, pro něž je to samozřejmě blízké, tak ale i mužům. Řada z nich je možná i zděšena, když si uvědomí, co vše se za zdmi bytů a domů může odehrávat," dodal Adam. 

 

Sama hlavní představutelka Eli, herečka Vlastina Svátková přiznala, že s tématem domácího násilí má ze své partnerské historie jistou zkušenost. Snad právě proto se jí role hrála lehčeji. "Když jsem tu nabídku dostala, neváhala jsem. Líbilo se mi to a jsem moc ráda, že jsem do toho šla," přiznává.

 

Film podpořila řada partnerlů a sponzorů, ale třeba také zpěvačka a Zlatá slavice Lucie Bílá, která pro snímek nazpívala ústřední píseň. I ona říká, že před tímto tématem nelze zavírat oči a dělat, že "mně se to netýká". Sama dobře ví, že je jen v Česku tolik žen, které něco podobného řešily či řeší. "Jsem ráda, že jsem alespoň takto mohla být součástí a věřím, že se divákům film Můj příběh bude líbit...," podotkla zpěvačka, která momentálně prožívá velmi šťastný vztah s pozorným a milujícím partnerem Radkem. 

 

Film má i další charitativní podtext, a sice - je partnerem Nadačního fondu Helpínek, který pomáhá dětem, které na svět přišly s nějakým handicapem. Všichni herci filmu také pro fond nafotili propagační kalendář. 

 

Podívejte se na FILM O FILMU Můj příběh a získáte tak přehled o filmu i jeho zákulisí! 

 

Zdroj: Metropol / foto: mujpribeh.film

Film Můj příběh byl natočen podle skutečné události

Vlastina Svátková na premiéře filmu

Režisérem filmu Můj příběh je Libor Adam

Fotka ze zkoušky na natáčení

Saša Rašilov jako zmlácený tyran - snímek ze zákulisí natáčení

Fotka z premiéry filmu Můj příběh

Můj příběh je v kinech a stojí za vidění!

Tématické zařazení:

 » Kultura