Nejdelší, jedenáctihodinový zápas historie Wimbledonu vyhrál Američan John Isner - Sport - REGIONÁLNÍ NOVINY

Sport

Ikona

24. června 2010, 20.08 | LONDÝN | Vítězem nejdelšího zápasu historie Wimbledonu se stal Američan John Isner, který vyhrál nad Nicolasem Mahutem z Francie po pětisetové bitvě 4:6, 6:3, 7:6, 6:7 a 70:68. Utkání, které začalo v úterý, skončilo ve čtvrtek a bylo dvakrát přerušeno pro tmu, trvalo celkem 11 hodin. Den před dohráním oba tenisté už dávno překonali historický rekord v počtu odehraných gamů (163) i celkovém času utkání. Dohrání zápas za stavu 59:59 bylo v páté přeloženo na čtvrtek.

Třetí den duelu sehráli oba tenisté už "jen" 24 gamů a poté, co si Isner vypracoval na Mahutovi brejk na 30:40, využil jej bekhendovým prohozem. Utkání trvalo v součtu 11 hodin a 5 minut čisté hry. Jen poslední pátý set se hrál 491 minut. S přestávkami ale oba hráči vydrželi v souboji celé dva dny.

Třiadvacátý nasazený John Isner se ve druhém kole střetne s Nizozemcem Thiemo De Bakkerem.