ZOH 2010 - Rychlobruslařka Martina Sáblíková je olympijskou vítězkou na trati 5000 metrů - Sport - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Sport

Ikona

25. února 2010, 09.07 | RICHMOND | Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková získala zlatou olympijskou medaili na trati 5000 metrů. Na druhém místě skončila Stephanie Beckertová z Německa, bronz vybojovala Kanaďanka Clara Hughesová. Dvaadvacetiletá česká reprezentantka startovala v poslední osmé dvojici spolu s Němkou Danielou Anschützovou-Thomsovou a měla tak jistou výhodu oproti ostatním soupeřkám.

Znala časy svých rivalek a svou jízdu jim mohla přizpůsobit. Do cíle dojela Sáblíková o osmačtyřicet setin sekundy rychleji než Němka Stephanie Beckertová a v Kanadě vybojovala druhé olympijské zlato. Za vlastním světovým rekordem zaostala o pět vteřin. "Tohle je moje nejtěžší medaile za poslední tři nebo čtyři roky," přiznala v cíli Sáblíková. "Beckertová zajela fantastický čas a já, i když jsem věděla, že mám náskok, jsem si nebyla jistá, zda to v posledním kole vydržím. Strašně mě bolely nohy, dojela jsem jen silou vůle," vysvětlila dvojnásobná olympijská vítězka, která se ráno necítíla vůbec dobře. "Ani jsem se nebyla rozbruslit, bylo mi špatně, asi na mě něco leze. Hrábla jsem si na dno, snad nejvíc v životě," dodala držitelka tří medailí z Vancouveru.

Bronzovou medaili vybojovala pro pořadatelskou zemi Kanaďanka Clara Hughesová.