Teplice v utkání Intertoto Cupu nestačily na Honvéd - Sport - REGIONÁLNÍ NOVINY

Sport

Teplice v utkání Intertoto Cupu nestačily na Honvéd

Ikona

6. července 2008, 11.20 | Teplice / Na třináctinásobného mistra Maďarska, celek Honvéd Budapešť, nestačily v prvním utkání druhého kola poháru Intertoto fotbalisté domácího FK Teplice. Ti hlavně doplatili na neproměňování šancí a špatně zvládnutý závěr střetnutí.

Po oboustranně opatrném začátku se jako první osmělili domácí a postupně si vytvořili celkem solidní tlak. Gólman hostí Raboczki se měl co ohánět a občas při něm stálo štěstí. Paradoxně šli do vedení jako první právě hostující Maďaři. Ve 35. minutě si míč po předchozím faulu postavil Zoltán Hercegfalvi, který se také několikrát neúspěšně pokoušel prosadit do káru pražské Slávie, a jeho dělovka skončila po odražení od tyče za zády teplického brankáře Slavíka. V samotném závěru první půle mohlo být vyrovnáno, ale hlavička Lukáše skončila jen na spojnici maďarské branky.
Po přestávce domácí pokračovali v zahazování příležitostí, až ta v 58. minutě se chytla. PO střele Rosy, kterou maďarský gólman neudržel, dorážel Lukáš a bylo vyrovnáno. Pak bylo k vidění několik zajímavých okamžiků na obou stranách, ale branek se diváci, kterých Na Stínadla přišlo pouhých 3 050, dočkali až v samotném závěru. Bohužel do teplické sítě. Nejdřívě v 82. minutě zužitkovala dvojice hostujících hráčů Genito – Abraham rychlý brejk a posledně jmenovaný poslal svůj tým znovu do vedení. V nastaveném čase pak přidal, opět po rychlém brejku a tentokrát po samostatném nájezdu třetí gól Honvédu střídající Dieng Abbas.
„Bohužel, nezvládli jsme závěr,“ povzdechl si po utkání trenér Teplic Petr Rada. „Inkasovali jsme dvakrát zbytečně, po individuálních chybách,“ dodal kouč.

FK Teplice – Honvéd Budapešť 1:3
Branky: 58. Lukáš – 35. Hercegfalvi, 82. Abraham, 93. Dieng Abbas. Rozhodčí: Hannes Kaasik. ŽK Lukáš - Vincze, Hercegfalvi, Angoua Brou. Poločas 0:1. Diváků 3 050.

FK Teplice: Slavík – Rosa, Lukáš, Klein, Vidlička – Vachoušek (55. Gašparík), Doležal, Sabou, Verbíř – Vondrášek (60. Mahmutovič), Jun (79. Hesek).

Honvéd Budapešť: Raboczki – Takács, Smiljanič, Angoua Brou, Bojtor (72. Filó) – Dobos (66. Dieng Abbas), Maroti, Genito, Vincze – Abraham (82. Ndjodo), Hercegfalvi.   (ben)