Italský motocyklista Rossi vybojoval v Assenu sté vítězství v kariéře - Sport - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Sport

Italský motocyklista Rossi vybojoval v Assenu sté vítězství v kariéře

Ikona

27. června 2009, 21.58 | ASSEN | Italský motocyklista Valentino Rossi v sobotu vyhrál na okruhu v Assenu Velkou cenu Nizozemska v nejsilnější kategorii MotoGP a mohl se tak radovat ze stého vítězství v závodě mistrovství světa. Lepší je jen Giacomo Agostini, který během své kariéry vybojoval 122 prvenství.

Rossi si v páteční kvalifikaci zajistil druhou pole position v letošní sezoně a nejlepší pozici na startu v závodě dokonale využil. Od začátku se pohyboval v čele a postupně navyšoval své vedení. Na druhého Jorgeho Lorenza ze Španělska měl v cíli více než pětivteřinový náskok, třetí Australan Casey Stoner dojel se ztrátou 23 vteřin. Od těchto soupeřů se Rossi odpoutal i v průběžném pořadí světového šampionátu. Před podnikem v Assenu měli všichni tři shodně 106 bodů.

Velká cena Nizozemska:
MotoGP: 1. Rossi (It./Yamaha) 42:14,611, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) +5,368, 3. Stoner (Aust./Ducati) +23,113, 4. Edwards (USA/Yamaha) 29,114, 5. Vermeulen (Aust./Suzuki) +33,605.

Pořadí MS po 7 závodech: 1. Rossi 131, 2. Lorenzo 126, 3. Stoner 122, 4. Dovizioso (It./Honda) 69, 5. - 6. Pedrosa (Šp./Honda) a Edwards po 67.