FC Barcelona se stala mistrem španělské fotbalové ligy - Sport - REGIONÁLNÍ NOVINY

Sport

FC Barcelona se stala mistrem španělské fotbalové ligy

Ikona

17. května 2009, 00.23 | BARCELONA | Fotbalisté Barcelony slaví po třech letech mistrovský titul v nejvyšší španělské soutěži. Celkového vítězství se dočkali díky zaváhání Realu Madrid v nedělním zápase 36. kola s Villarrealem, s nímž "Bílý balet" prohrál na jeho hřišti 2:3. Barcelona má dvě kola před koncem v čele tabulky náskok sedmi bodů, které už nemůže Real ve zbývajících zápasech smazat.

A to mají Katalánci ještě nedělní duel s Mallorkou k dobru. Barcelona se naposledy radovala z titulu v sezoně 2005/06, poté se na dva roky ujal vlády v Primera División madridský velkoklub.

I když Real potřeboval k uchování teoretické naděje na mistrovský titul vyhrát, na hřišti Villarealu jen dotahoval. Vítězství pro domácí tým zajistil v poslední minutě Capdevilla a Villareal tak zůstal ve hře o Ligu mistrů.

Fotbalisté Osasuny Pamplona získali v utkání s FC Sevilla jen jeden bod za bezbrankovou remízu 0:0 a od pásma sestupu je dělí jen tři body. Tým Jaroslava Plašila má navíc odehrán o jeden zápas více, než jeho konkurenti.

I dakší zápas Primera Division skončil remízou, v závěru utkání přišlo o důležité body Getafe, které dlouho vedlo na hřišti Deportiva La Coruňa. Vyrovnání zařídil v 86. minutě Riki.

Španělská fotbalová liga, sobotní zápasy 36. kola:

La Coruňa – Getafe 1:1 (0:0)
Branka: 86. Riki - 46. Soldado.

Osasuna Pamplona - FC Sevilla 0:0
ČK: 90. + 2. Fernández González - 82. Romarič.
Jaroslav Plašil odehrál za domácí tým celé utkání a v 62. minutě viděl žlutou kartu.

Villarreal - Real Madrid 3:2 (1:0)
Branky: 16. Pires, 62. Cani, 90. Capdevilla - 47. Van der Vaart, 88. Higuain.