Šokující video o chování zastupitelů Prahy 10: Vysmívají se petici občanů, zdražili jim daně a zrušili služby! - Politika - Český Metropol

Politika

Šokující video o chování zastupitelů Prahy 10: Vysmívají se petici občanů, zdražili jim daně a zrušili služby!

28. listopadu 2019, 09.00 | Praha I Tomu se říká arogance moci a ignorace hlasu lidu, který si zvolil své zastupitele. Přesně to nyní říkají mnozí obyvatelé Prahy 10, kde žije i podstatná část seniorů. A kde nová politická garnitura například zrušila některé sociální služby, extrémně zvedla daně za nemovitosti a podle některých názorů až nesmyslně utrácí. Někteří zastupitelé se dokonce doslova vysmáli petici, kterou na zasedání přinesl občan a podnikatel Jan Čížek!

 

Jan Čížek je občan a "aktivista", který se nebojí a už nějakou dobu hlasitě upozorňuje na nešvary, které se prý podle něj a tisíců dalších obyvatel MČ Praha 10 obejvují po loňských volbách.

 

"Názorná ukázka, jak fungují Piráti a Vlasta (odnož Čižinského Praha Sobě) na Praze 10. Přinesl jsem zastupitelům petici s 577 podpisy, které mi občané poslali za poslední týden proti zvýšené dani z nemovitosti. Na reakci se podívejte sami. Hurónský smích! My občané, jsme jim prostě k smíchu," kontruje na svém profilu na sociální síti Jan Čížek, kterého prý jen štve, jak arogantně se volení zástupci lidmi chovají.

 

"Přitom na petici už je téměř celkem 2000 podpisů. Situace na radnici Prahy 10 je doslova skandální. Za dva roky koalice Pirátů, Vlasty a ODS projedla 1,1 miliardy korun na úsporách, které zbyly na účtu po předchozích vedeních a nepostavili nic. Zvýšili daň z nemovitosti o 100%, zvýšili nájem v obecních bytech o 30%, ale 400 jich nejsou schopni pronajmout a zůstávají ladem. Zavádějí modré zóny, kde budeme platit 1200 korun za první auto, za druhé už 7000 korun a za třetí dokonce 30 000 korun. Zdražili o tisíce školkovné, jesle. Do toho ale zrušili všechny dostupné sociální služby. Tedy pohotovost v Plaňanské, dětskou zubní pohotovost v Olšinách, non-stop lékárnu v Plaňanské a tzv. Modrou dodávku, která vozila postižené děti a seniory. Zrušili angličtinu ve školkách," vyjmenoval nepopulární kroky Prahy 10 Čížek, který je i vydavatelem novin, v nichž na tyto věci upozorňuje.

 

"Je to jediná možnost, kterou mám, jak věcně na ty věci upozornit. Vždyť je to sprosťárna, jak se chovají. Žádná politická garnitura není a nikdy asi nebude ideální. Nikdy se nikdo nezavděčí všem, ale to, co se tu děje teď, je do nebe volající a divím se, že se na to ještě někdo nepodíval podrobněji," říká Čížek, který dal na sociální síť i video, které jasně ukazuje, s jakým přístupem se setkal, když na zasedání zastupitelstva přinesl petici.

 

"Oni se jen smějí... Chápete to? Oni se vysmívají občanům. Někdo sice řekl, že se smějí mě, jak prezentuji ty názory, ale není to pravda... Oni z toho mají legraci, protože jsou jim občané ukradení! To je přeci do nebe volající," namítá Čížek a pokračuje: "Sami sobě ale přidělují různé pašalíky a dotace na svoje firmy a (ne)ziskovky. Je to opravdu skandální. Předložil jsem jim předražené faktury za různé nákupy. Jenom považte - jeden počítač koupili za 137 000 korun, přitom ten samý je na Alze k sehnání za 24 900 korun. Vánoční večírek v KD Barikádníků za 630 000 korun, a to jenom 350 000 korun za organizaci. 71 000 korun za 105 kusů brožury, tedy zhruba 700 korun za jednu brožuru a takto bychom mohli pokračovat," vyjmenoval zcela objektivně a s podklady, které má právo podle zákona získat každý občan podnikatel a občan této městské části.

 

Na svém profilu Čížek pokračuje ve výčtu toho, co jeho a zřejmě další desítky tisíc lidí na Praze 10 štve. "Mají historicky nejvíce uvolněných zastupitelů, tedy berou plat přes 50 000 korun, mají sekretářku, kancelář a řidiče. Nic ale nedělají. Místostarostka Jana Komrsková (Piráti) zaměstnávala za statisíce na podezřelé poradenské smlouvy svou kamarádku z kandidátky Pirátů. Ta pak z pozice své funkce přidělovala zakázky svému manželovi. ´Poradců´, ale na účet radnice zaměstnávají skoro 20. Starostka Chmelová bere dva platy, starostky a senátorky. Dohromady to dělá hodně přes 150 000 korun měsíčně, ale nechce se (jako předchůdci) podělit s potřebnými a přispět na provoz Modré dodávky. Raději službu bez náhrady zrušila! Už toho máme všichni dost. Měli by okamžitě odstoupit!," myslí si Jan Čížek.

 

Sám má prý obrovskou podporu a nezastírá, že do politiky bude chtít vstoupit.  Už v minulosti kandidoval na post starosty Prahy 10. "Ne kvůli penězům, nepotřebuji na ni vydělávat. Ale proto, že tady žiju a chci, aby to fungovalo a nekradlo se a nedělali se z občanů hlupáci a nesvéprávní jedinci, kteří jen musí platit, ale nemají žádná práva či výhody," dodal Čížek.

 

Zdroj: Metropol /archiv, FB

Jan Čížek tepe do současného vedení MČ Praha 10, ale má u občanů velkou podporu

Jan Čížek by prý rád, aby se představitelé radnice chovali k občanům slušně

Tématické zařazení:

 » Politika