Starosta Litoměřic kandidátem ODS pro senátní volby - Politika - Český Metropol

Politika

Starosta Litoměřic kandidátem ODS pro senátní volby

foto archiv

Litoměřice | Na sněmu členů ODS byl zvolen starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč kandidátem ODS pro podzimní senátní volby v senátním obvodu Litoměřicko-Slánsko.
Ladislav Chlupáč se ve svém nominačním projevu zmínil i o tom, co považuje, kromě snahy o co nejlepší kvalitu života obyvatel senátního obvodu, za největší úkol v případné roli senátora. A to obranu demokracie.

 

Vzpomenul přitom i citát přisuzovaný řeckému filozofovi Sókratovi: „Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých, a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů, a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie."

Zvolení právě Ladislava Chlupáče kandidátem na senátora vítá poslanec a předseda RS ODS Ústeckého kraje, Karel Krejza: „Na prvním místě mu gratuluji k velké podpoře, kterou na sněmu získal – 80 % všech odevzdaných hlasů proti oblíbenému starostovi Slaného je skvělý výsledek. Myslím si, že Senát bude jakožto „pojistka“ parlamentní demokracie nabývat v následujících měsících a letech na stále větším a větším významu – zážitky ze sněmovny mě o tom každodenně přesvědčují. A proto jsem rád, že v době tohoto čím dál viditelnějšího ohrožování svobody a popírání polistopadového vývoje v naší zemi, jsme byli schopni vybrat kvalitního a zásadového kandidáta na senátora ODS, který je navíc úspěšný v komunální politice. Souběh senátorského a starostenského/zastupitelského mandátu je totiž v Senátu silně rozšířený již prakticky od jeho počátků, a ukazuje se, že je i důležitý. Senát by měl fungovat jako „rada starších“, kteří díky zkušenostem z měst a obcí mírní (někdy až nesmyslné) návrhy vzešlé z většiny v poslanecké sněmovně. Ladislav Chlupáč je úspěšným starostou Litoměřic, kde již mnoho let ukazuje, že zájem o kvalitu života obyvatel našeho města, ale i obcí spadajících pod působnost Litoměřic, je pro něj na prvním místě a že zlost, negace a přetvářka nejsou jeho parketou. Myslím, že bude tak dobrým senátorem, jako je starostou.“

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Politika