Američané investují v Mostě okolo půl miliardy korun - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Američané investují v Mostě okolo půl miliardy korun

Ikona

24. června 2008, 21.30 | Most | Bezmála dvě stovky nových pracovních míst plánuje vytvořit v Mostě americká společnost Advanced Filtration systems Inc (AFSI). V průmyslové zóně Joseph bude vyrábět filtry pro stroje a motory značky Caterpillar. Celkový objem investice se bude pochybovat okolo půl miliardy.

 

Polskem. Nakonec vyhrála Česká republika a lokalita u Mostu. Dostali jsme dobrou nabídku od města Mostu, úřadu práce a navíc je tu střední průmyslová škola, která nám bude vychovávat odborné síly,“ řekl ředitel budoucí továrny Radim Otipka. Firma bude potřebovat řadu kvalifikovaných pracovníků, ale i nekvalifikované operátory.

 Továrna by měla být postavena do konce roku. Na začátku ledna ASFI zahájí zkušební výrobu, za zhruba další tři měsíce by továrna mela je to už na plný výkon.   
 
Společnost AFSI vznikla v roce 1986 jako společný podnik, který založily společnosti Caterpillar a Donaldson Company. AFSI dodává olejové, palivové filtry a filtry pro hydraulická zařízení pro společnost Caterpillar. 
 
Na slavnostním zahájení stavby továrny byly i dva stroje firmy Catepillar, na nichž ředitel závodu Radim Otipka demostroval, které součásti se budou v nové továrně vyrábět
Text a foto: (tb)  

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti