Pražští radní zruší tři školy v přírodě - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Pražští radní zruší tři školy v přírodě

Ikona

23. června 2008, 16.24 | Praha | Rada hlavního města navrhla důkladnou reorganizaci škol v přírodě. Tři školy se mají zrušit, dvě další se sloučí s Domem dětí a mládeže. Se změnami ještě musí vyslovit souhlas zastupitelstvo.

 

 

„Důvodem námi navrhované reorganizace jsou dlouhodobě špatné ekonomické výsledky, ale také podstatný fakt, že kapacity těchto zařízení soustavně nejsou naplňovány ani v jejich hlavní, ani v doplňkové činnosti,“ vysvětlila krok Rady náměstkyně primátora pro oblast školství Marie Kousalíková. Školy v přírodě Antonínov, Vřesník a Jetřichovice se ruší. Školy v přírodě Střelské Hoštice a Janské Lázně se sloučí s naší příspěvkovou organizací Dům dětí a mládeže.
Původním posláním škol v přírodě bylo umožnit pražským dětem pobyt v přírodě při současném zachování školního vyučování. „V dnešní době ovšem zařízení takového typu do značné míry ztrácejí své původní opodstatnění, zájem o pobyt v nich je minimální. Uspořené prostředky, více než 28 a půl miliónu korun budeme moci věnovat na potřebnější projekty,“ dodala Marie Kousalíková.
 
Škola v přírodě ve Vřesníku. Foto: www.borovice.cz
   

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti