Noc byla mrazivá, na šumavské Kvildě naměřili minus 27,3 stupně - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Noc byla mrazivá, na šumavské Kvildě naměřili minus 27,3 stupně

12. ledna 2022, 09.56 | Na šumavské stanici Kvilda-Perla na Prachaticku ráno klesla teplota na minus 27,3 stupně Celsia. Jedná se o dnešní nejnižší hodnotu v České republice. Na šumavském Březníku na Klatovsku pak meteorologové naměřili minus 27,2 stupně Celsia. ČTK to řekl Daniel Maňhal z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

 

"Na polovinu ledna se nejedná o úplnou výjimkou. Stává se, že na Šumavě v tuto dobu klesne teplota i pod hranici minus 30 stupňů Celsia," řekl Maňhal. Dodal, že v nejbližších dnech se mírně oteplí a tak nízké hodnoty meteorologové na jihu Čech neočekávají.

 

Na Jizerce v Jizerských horách teploměr ukázal minus 21 stupňů, uvedli dnes meteorologové na facebooku. Přes den se budou teploty držet většinou kolem nuly, někde zůstanou pod bodem mrazu, na místech s nízkou oblačností nebo mlhou bude jen kolem minus čtyř stupňů. Ve čtvrtek se oteplí.

 

"Právě uplynulá noc bude zřejmě nejmrazivější nocí tohoto týdne. Teploty klesaly na minus dva až minus sedm stupňů Celsia, při delším vyjasnění a sněhové pokrývce bylo kolem minus deseti stupňů Celsia, v Teplicích nad Metují-Zdoňově minus 13 stupňů," konstatovali dnes ráno meteorologové.

 

Pokud i přes den zůstane jako dnes na některých místech teplota pod nulou, mluví meteorologové o takzvaných ledových dnech.

 

Od čtvrtka se má oteplit, přes den budou maximální teploty kolem pěti stupňů Celsia a v noci už nebude tolik mrznout, někde zůstane nad nulou.

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Odkud nás čtete?

Praha a Střední Čechy

39.4%

 

Severní Čechy

10.8%

 

Západní Čechy

8.4%

 

Jižní Čechy

8%

 

Východní Čechy

7.2%

 

Vysočina

5.8%

 

Severní Morava&Slezsko

7.6%

 

Střední Morava

5.9%

 

Jižní Morava

6.9%